Yatırım yapmaya başla!

Gmail’e E-Posta Yönetimini Daha Kolay Hale Getirecek Bir Özellik Geliyor

Google’ın popüler mail servisi Gmail’e kullanıcı dostu bir özellik geliyor.
Gmail’e E-Posta Yönetimini Daha Kolay Hale Getirecek Bir Özellik Geliyor

Yazılım devi Google, teknolojinin pek çok farklı alanında kullanıcılara yönelik ürün ve servisler sunuyor. Şirketin en çok ilgi gören servislerinden birisi ise mail platformu Gamil oluyor. Bugün itibariyle dünya genelinde en çok kullanılan mail servisler arasında Gmail’i gösterebiliriz. Halihazırda Android telefon kullanıcılarının bu servise ait hesabı olması gerekiyor ve Gmail sürekli büyümeye devam ediyor. Google mail ile iletişim sağlayan kullanıcılarına sürekli yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Genel olara mail servisi kullananların posta kutusunda sayısız gönderiye rastlamak mümkün. Kalabalık bir posta kutusunda ise bunları yönetmek daha zor bir hal alabiliyor. Bir yerden gelen maili başka bir yere gönderirken ekleri cihaza indirmek gerekiyor ve gönderilecek olan kişi için tekrar yüklemek gerekiyor. Gmail’e gelecek olan yeni özellik ise bu durumu ortadan kaldıracak. Yeni özellik ile bir e-postayı başka bir e-posta içerisinde aktarmak mümkün hale geliyor.

Gmail’e Kullanıcı Dostu Özellik

Gmail’e Kullanıcı Dostu Özellik

Google’ın testlerini yaptığı yeni özellik ile iki mail arasında senkronizasyon sağlanacak diyebiliriz. Mailler arasında ek dosyaların transferi için o dosyaları cihaza indirmek gerekiyor. Geliştirilecek olan araç ile bu ekler basit bir sürükleme hareketi ile bir başka maile aktarılabilecek. Bu da zaman anlamıda büyük tasarruf anlamına geliyor. Özellikle GB’ları bulan büyük boyutlara sahip dosyalar için Gmail’in bu özelliğinin oldukça rahatlatıcı olacağını söyleyebiliriz.

Yine kullanıcılar ana ekranda iken herhangi bir maili seçebilir ve yanındaki üç nokta üzerinden ‘Ek olarak ilet’ seçeneği ile bu işlemi gerçekleştirebilir. Gönderilen bu mailler başka servisler tarafından da açılabilir olacak. Mail dosyalarının .eml uzantısına sahip olması bu durumu mümkün kılıyor. Özelliğin güzel yanlarından birisi ise kullanıcılara herhangi bir sınırlamanın yapılmıyor oluşu. Halihazırda metin içerikli maillerin aktarımı için ‘ilet’ seçeneği bu ihtiyacı karşılamaya devam ediyor.

Ocak Ayında Özellik Dağıtılacak

Ocak Ayında Özellik Dağıtılacak

Google’dan Gmai’e gelecek olan özelliğe dair yapılan açıklamada “Tek bir ana başlık altında birden fazla e-postayı tek tek iletmek yerine tek seferde göndermek istediğinizi öğrendik. Bu yeni özellikle beraber artık tam olarak bunu yapabileceksiniz. E-postaları dosya eki olarak ana e-postanıza ekleyebilmek kısa bir özetle göndereceğiniz kişilere durumu açıklamanızı sağlayacak. Mevcut konuyu açıkladıktan sonra bunu destekleyen e-postaları dosya gibi e-postanıza eklediğinizde alıcılar da konuyla ilgili tüm e-postaları tek seferde açabilecek.” ifadelerine yer veriliyor.

Yazılım devi Gmail için geliştirdiği yeni özelliğin testlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Özelliğin dağıtımına Ocak ayı içerisinde başlanacak ve kısa zaman içerisinde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum