Yatırım yapmaya başla!

GM Tasarım Patronu “İnsanlar SUV’lardan Vazgeçecek ve Sedan Araç İsteyecekler” Dedi

GM araçlarının tasarlayan ve ekibin başındaki isim araç segmentleri için konuştu.
GM Tasarım Patronu “İnsanlar SUV’lardan Vazgeçecek ve Sedan Araç İsteyecekler” Dedi

Dünya otomotivinde gerçek olan ve durdurulamayan bir şey varsa o da SUV’ların çıkış trendinde olduğu sedan dahil diğerlerinin de düşüşte. General Motors tasarım şefi Michael Simcoe’de bu yönde bir açıklama yaptı. Bugün hazırladığımız bir haberde Chevrolet’in eskiden ülkemizde de dahil Amerika’da çok satan modellerinden Cruze’nin artık eski sahipleri tarafından tercih edilmediğini yazmıştık.

Focus sedan için de aynı şeyler geçerliydi ve satışlarını Corolla ile Civic’e kaptırıldığı raporlarla açıklanmıştı. Kuzey Amerika pazarında SUV’lar, pazarın krallığını ele geçirdi. Beraberinde crossover araçlar da benzer ölçüde insanların tercih ettiği araçlara dönüştü. Bakalım GM tasarım şefi araçlar hakkında neler demiş;

Değişen tüketici tercihleri yüzünden sedan araçlar yavaş yavaş ölüyor.

Gerçeği görmek için otomobil bilimcisi olmaya gerek yok. Hazırladığımız son haberlerin %80’lik kısmı artık SUV araçlara ait. SEMA Show’da konuşan Simcoe, “Gördüğünüz şeyin, araçlardaki daha düşük oturma pozisyonlarına uygulanan SUV ipuçları ya da daha resmi ipuçlarına geçiş olduğunu düşünüyorum. Sorun şu ki, piyasa bugünlerde hem görünümü hem de içeriği çok zor bir şekle getirildi. CUV veya genel olarak bir crossover aracına karşı gerçek bir SUV’un ne olduğunu söylemek çok zor. Sedanlar satışları durduğunda, CUV’lar onların yerini aldı ama sanırım endüstride dönüş olacak. Ve yine, o zaman elektrifikasyona geri dönüyoruz, bu da insanların farklı düşünmelerini sağlayacak ” dedi.

GM’nin tasarım patronu, Ford’un geleneksel otomobil modellerini yok etmedeki tartışmalı kararına karşı sedan araçlara aynı şekilde düşünmüyor. Simcoe‘ye göre tüketicilerin çoğu başkalarının fark edeceği gösterişli araçlara binmek istediğini söyleyerek, “İnsanlar komşularının hayran olduğu bir şeyi park etmek istiyorlar. Yani satın alma nedeni her zaman olduğu gibi aynı. Sanırım daha düşük araçlara geri döneceğiz ve aslında her şey yolda olacak.” diyerek sözlerini tamamlıyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum