Yatırım yapmaya başla!

GM Plug – in Hibrit Motoru Yıllar Önce İcat Etmiş!

Hibrit motorlara verilen eklenti özelliği ile sunulan plug - in hibrit motoru GM, aslında eskiden bir modelinde kullanmış!
GM Plug – in Hibrit Motoru Yıllar Önce İcat Etmiş!

Çağımız otomobil modellerinin elektrifikasyon mantığında üretimlerinin yapıldığını artık biliyoruz! Ön sayfada sürekli Tesla ve Toyota‘nın ismi geçse de arka planda kendini kanıtlamış ve öne geçmeye çalışan firmalar bulunuyor. Hibrit motorun öncüsü olan Japon Toyota, Prius ile sağladığı akılcı motoru sayesinde model şu anda satış rakamları kırmakta. Keza tamamı elektrik motorlu arabaların mucidi Tesla‘da aynı şekilde.

Yalnız, hibrit motora getirilen eklenti yani “plug-in” özelliğinin General Motors tarafından icat edildiği ancak sonradan iptal edildiğini öğrendik.

GM’nin İlk Plug – in Hibrit Çalışması Satürn Vue Modeli!

GM İlk Çalışmasını Satürn Vue Modeli2008 Kuzey Amerika Otomobil Fuarı‘nda gösterilen Satürn, normalden farklı bir şekilde elektrik destekli motoruyla sunulmuş. Güçlü benzinli ünitelerin yanında yardımcı kuvvet olacak motor, artı 16 km menzil sağlayabilmiş.

GM’nin Satürn’ün ilk çıkış zamanlarında, “Çalışmamız herhangi bir SUV’un yakıt verimliliğini potansiyel olarak ikiye katlayabilir.” gibi GM tarafından sağlam bir iddia ortaya atmış.

GM’nin Aldığı Karar ile 2009 Yılında Satürn Üretimini Durdurmuş

GM'nin Aldığı Karar ile 2009 Yılında Satürn Üretimini Durdurmuş3.6L V6 benzinli motor üzerinden geliştirilen PHEV plug – in hibrit motorlu Satürn’ün 2010 model yılı bantlara alınacağı sırada projeden vazgeçilmiş. Şartlarımıza göre PHEV’in +16 km avantajı zayıf kalırken, batarya dolumu da 110V çıkış ile 4 – 5 saati buluyormuş.

Sonradan 2.4L üzerinden yeni bir oluşuma imza atmak isteyen GM, yine sonu hüsranla biten bir sonuç almış. Geçen 10 yılda da araçlarında gösterdiği bir eklentili hibrit çalışması olmadı ancak Cadillac üzerinden kompak XT4 SUV‘da elektrik çalışması başlatılmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum