Yatırım yapmaya başla!

GM’nin İşçi Grevi Etkileri Büyüyor ve Kanada Tesisi Üretimi Durdurdu!

GM'nin UAW işçi grevi etkileri 5 gün içerisinde çapını genişleterek, Kanada'ya kadar ilerledi. Bir de grevin uzun vadeli gitmesi durumunda şirkete neler olabileceği hakkında konuşuldu.
GM’nin İşçi Grevi Etkileri Büyüyor ve Kanada Tesisi Üretimi Durdurdu!

İki gün önce General Motors’un işçilerinin greve gittiğini ve yaşanan durumlarından bahsetmiştik. Haberimizde GM’nin 50.000 çalışanının aynı anda bulundukları pozisyondan ayrıldıklarını, devam ettiği sürece günlük 50 milyon dolar zarara sokacağından söz etmiştik. ABD operasyonlarında günden güne zayıflayan şirketin kamyon üretimine dair kararları konuşuluyor.

Sıralı olarak GM’ye ait fabrikalarda iş durdurmanın yaşanacağı ve gelinen noktada yapılan zarar tahminlerinin çok ötesinde rakamlar çıkacağı söylenmekte.

General Motors’un Kanada ayağında grevin etkileri hissediliyor.

Pazardan bu yana duran ABD üretimlerine Kanada’nın da katıldığı aktarıldı. Oshawa montaj tesisinde üretilen Chevrolet Silverado’nun bantları kapatılarak geçici olarak 1.200 kişi işten çıkartılmış. Aynı noktada imal edilen GMC Sierra’nın durumu hakkında bir şey söylenmese de yüksek olasılıkla onun da üretimini durdurulmuştur.

GM, bayilere araç tedariği dışında bir de parça sorunu yaşıyor. Gelişmeler adına yapılan bir araştırmayla UAW grevi devam ederse grup marka araçlarının yedek parça bulmanın zor olacağı bildirildi.

Buradan işçilerin yapmış olduğu hak yürüyüşünde atladığımız bir detay ise GM’nin Amerika’da en çok satılan kamyonetleri Sierra ve Silverado‘nun yeterli miktarda üretilemeyecek ve beklentiler karşılanamayacak.

Oshawa montaj hatları kamyonet sınıfına dursa da Chevrolet Impala ve Cadillac XTS‘yi üretmeye devam edecek. Aslında bu tesis bir süre sonra üretim geçmişini tamamlayarak otomobillerin farklı bir alanında hizmet verecek. Aralık ayında Kanada GM fabrikası otonom araç ve ileri teknolojiler için bir Ar-Ge merkezi haline dönüştürülecek.

Detroit Bürosu şu anda GM bayilerinin parça sıkıntısı çekmediğini bildirdi. Yine de bazı olasılıklar düşünülmüş. Normalde firmalar arasında yasak olan parça ticareti yapmanın önünün açılabileceği aktarıldı. GM sözcüsü Jim Cain, bir bayinin olası bir parça sıkıntısı çekmesine izin verilmeyeceği, çözümün diğer GM merkezlerinden çözüleceğini söyledi.

Peki işler beklenenden daha da kötü giderek bayiler parça stoklarını tamamen bitirirse ne olur? GM o zaman da Pep Boys, Autozone, Auto Parts ve O’Reilly gibi üçüncü taraflara başvurmak zorunda kalacaklarını söylediler. Amerikalı şirket tüm olumsuz durumları detaylı şekilde gelecek için analiz etti ancak neden çalışanlarının sağlık primlerindeki beklenti rakamlarını halletmiyor, orası daha da bir ilginç!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum