Yatırım yapmaya başla!

GM CEO’su Elektrikli Araçlar Konusunda Çarpıcı Açıklamalar Yaptı!

GM patronu Mary Barra, elektrikli ve otonom araç teknolojilerinin bilindiği gibi basit olmadığını söyledi...
GM CEO’su Elektrikli Araçlar Konusunda Çarpıcı Açıklamalar Yaptı!

Elektrikli otomobiller hayatımıza daha kapsamlı girse de belirsizlikleri sürüyor. Melez motorlarla başlatılan süreçler, devamında tamamı elektrikli modellere kadar geçiş yaptı. Yeni nesil yakıtlarda en gözde olan Toyota ve Tesla olsa da General Motors ve Ford gibi Amerikan şirketleri de neredeyse yatırımlarının %70’nin elektriğe geçiriyorlar.

Standart platformların EV’lere çevrilmesiyle iş gücü ile birlikte, daha az parça sevkiyatları oluyor. O yüzden Ford, Avrupa tesislerinden binlerce işçi çıkarma yolunu gitmişti. GM, gittikçe çoğalan EV araç piyasasına dair bazı açıklamalarda bulundu. Marka CEO’su Mary Barra, ilerlemenin farklı kısımlarından bahsetti. İşte haberin detayları…

CNBC‘ye konuşan Barra, şirket karlılığına değindi.

Elektrik gücüyle çalışan otomobillere dünya halkı açısından bakarsak, her şey mükemmel ilerliyor. Hibrit veya plug-in hibrit motorlu araçlar, ilerleyen teknolojinin kaput altına yansımasıyla, benzin motorlardan artık daha iyi yakıt ekonomisi alınıyor. Şehir içi frenleme ile gelen geri kazınım yöntemiylede EV’ler, dizel araçlardan daha mantıklı seçenek halini geçti.

Barra, GM’nin elektrikli araçların, “gelecek on yılın başlarına kadar kar getirmeyeceğini” söyledi. Şirket patronu, bazı Form-10 Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yönelik detayları ortaya koydu. Dosyalamada GM, otomotiv endüstrisinin gelecek yıllarda önemli değişikler yaşamaya devam edeceğini aktardı.

Elektrikli motor teknolojisinin yanında bir de otonom araç konusu sırayı takip ediyor.

GM, yeni teknolojiler, ürünler ve hizmetler tasarlayıp geliştirmenin kapsamlı bir sermaye yatırımı gerektiren “karmaşık, maliyetli ve belirsiz” bir süreç olduğunu söylüyor. Ve bunun ucuz olmayacağını. Korkutan diğer bir hususun da, rakiplerinin sürekli bu alanda gelişimde olacağı, o yüzden kendi çalışmalarını daha da geliştirmek için daha çok para harcanması gerektiğini söyledi.

Otomobiller konusunda en çok Ar-Ge çalışmalarından ikincisi de özerk sürüşlü otonom araç teknolojileri! Şirket mensuplarından Cadillac ile  özerk sürüşe yatırım yapıldığını görmüştük. CT6 ile gelen Super Cruise otonom sistemi, Tesla ve benzeri şirketleri zorlayacak seviyede tasarlanmıştı.

GM, bu iki teknoloji üzerinde yaptığı her şeyi şimdi SUV ve kamyonet segmentlerine de geçiriyor. Bunun da ayrı bir maliyet konusu olduğunun üzerinde duruluyor.

Üçüncü bir konu ise araçların nasıl şarj olacağı! Bu, diğer şeylerin yanı sıra, şarj istasyonlarına menzil ve erişim ile ilgili endişelerin biraz daha artarak, gelecek seneye kadar hızlı şarj istasyonlarının çoğaltılması gerektiğini düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum