Yatırım yapmaya başla!

Eski GM Yöneticisi Bob Lutz Tesla’nın İflas Bayrağını Çekti!

GM eski yöneticisi Bob Lutz, otomotivin gidişatı ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra şimdi de Tesla için çok büyük bir iddiada bulundu. İşte detaylar...
Eski GM Yöneticisi Bob Lutz Tesla’nın İflas Bayrağını Çekti!

Yıllardır otomotivde bazı firmaların sürekli kötü gidişlerini yazmışızdır. Belki de yaptığı çıkışlarla en güzel haberler elektrikli arabaların öncüsü Tesla tarafından gelmiştir. Eski General Motors yöneticisi Bob Lutz, Elon Musk ve firması hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda Lutz genel olarak otomotiv dünyası için konuşmuştu.

Ancak bu sefer ki gerçekten büyük bir iddia. Tesla son zamanlarda ne yaptı da biraz sonra vereceğimiz GM’nin eski yöneticisi tarafından topa tutuldu. Bizim bildiğimiz en hızlı kalkışa sahip Semi Tır modeliyle 1 haftadır ortalığı kasıp kavuruyor! İşte bizim duygusal olarak baktığımıza Lutz öyle bakmıyor.

Bob Lutz Tesla’nın maddi sıkıntılar içerinde olduğunu söylüyor.

Bob Lutz Elon Musk Dialog

Yöneticinin dediğine göre Tesla, içindeki olumsuz durumları farklı yöne çekmek için girişimlerini olağanüstü olarak göstermeye çalışıyor. Model 3’ün satışlarının çok kötü gitmesi şirketin aşağı yönlü gidişatına işaret ettiğini söylüyor.

Yani “dikkat dağıtma” yapıyor. Lutz, “Yüz binlerce araba üretmek için ciddi nakit ihtiyaçları var. Büyük tesisler kurmak için sermaye arttırımı yapmaları gerek.” dedi.

GM eski yöneticisi Lutz, Tesla’nın 2019 yılında “iflas” edeceğini söyledi.

Bob Lutz Tesla İflası Açıklaması

Bob Lutz’a göre Tesla’nın sistemsel olarak çok abartıldığını, insanları algı yöntemiyle, uçsuz bucaksız bir teknoloji sunulmuş olduğuna inandırıldığını savunuyor. Sonuçta Tesla’nın da lityum-iyon pillerle çalışan bir araba olduğu bildirdi.

Baktığımızda Lutz, bu açıklamalarıyla baya bir kafa karıştırmış olsa gerek. Haklı da olabilir! En hızlı elektrikli araba Roadster ve Semi modelleri şirketinin gücünün bitmediği algısı da olabilir. Çünkü Model 3 krizi, Semi ve Roadster’ın söylenenden çok sonra tanıtılması ekonomik bozukluğu olduğu yönünde düşüncelere yol açtı.

Belki de Bob Lutz, Tesla’nın büyük çıkışına karşı insanların aklına başka elektrikli araba üreten firmalar da var demek gibi bir düşünce sokmaya çalışıyor da olabilir. Ancak işin özü 55 yıla yakındır otomotiv sektörünün içerisinde olan bir insandan bunları duymak ister istemez ciddiye almamıza neden oluyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum