Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Global Yatırım Pera Gayrimenkul’deki Tüm Paylarını Sattı

Global Yatırım 8.825.488 adet PEGYO pay satışı yaparken, bu şirketteki hissedarlık oranı sıfırlandı. Söz konusu gelişme KAP bildirimi ile duyuruldu.
Global Yatırım Pera Gayrimenkul’deki Tüm Paylarını Sattı
HABER GİRİŞ

Global Yatırım Holding A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), pay alım satımına dair bildirimde bulundu. Şirket, iştiraki olan Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de sahip olduğu payların tamamını içeren 8.825.488 adet payın satış işleminin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Böylelikle Pera GYO’da herhangi bir paylarının kalmadığı, sahip oldukları payların şirket sermayesine oranının yüzde 0 olduğu açıklandı.

24 Ekim 2022 tarihinde yapılan satış işlemine göre sahip olunan payların gün başı bakiyesinin sermayeye oranı ve oy haklarına oranı yüzde 6,19 olarak paylaşıldı.

Global Yatırım Hisseleri Rekor Sonrası Düşüşte

Global Yatırım Hisseleri Rekor Sonrası Düşüşte
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin GLYHO kodlu hisseleri, dün tavan yaptı. 6,60 lira ile rekor kıran hisseler bu seviyede tutunamadı ve yön değiştirdi.

Kapanışı 6,01 liradan yaptıktan sonra yeni güne 6,03’ten başladı. Fakat satış baskısının yoğunlaşmasıyla birlikte 6 liranın altına indi.

GCM Yatırım Banner

Saat 10.54’te yüzde 1,16 değer kaybıyla 5,94 liradan işlem görüyor. Hisseler bir hafta içinde yatırımcısına yüzde 6, bir ayda yüzde 43, bir yılda ise yüzde 220 kazandırdı.

Teknik açıdan 5,98 – 5,94 bandı destek, 6,10 – 6,18 bandı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.