Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Global Menkul’den Olağan Dışı Fiyat Hareketliliğine Açıklama

Global Menkul Değerler, Borsa İstanbul’un talebiyle hisselerde dün gerçekleşen fiyatlamalar hakkında kamu açıklaması yaptı.
Global Menkul’den Olağan Dışı Fiyat Hareketliliğine Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Global Menkul Değerler A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında açıklama yaptı. Şirket, Borsa İstanbul A.Ş.’nin 15.09.2022 tarih ve E.18454353-100.06-11226 sayılı yazısı ile paylarda gerçekleşen olağan dışı hareketliliğe dair açıklama yapılmasının gerekli kılındığını bildirdi.

Buna göre şirket paylarında gerçekleşen fiyat ve miktar hareketliliğinde olağan dışı durumlar hakkında, kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığı ifade edildi.

Global Menkul Hisseleri Satıcılı Seyrediyor

Global Menkul Hisseleri Satıcılı Seyrediyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin GLBMD koduyla BIST mali endeksinde işlem gören şirket hisseleri, günün ilk yarısında düşüş negatif yönde hareket ediyor. Saat 10.41’de yüzde 3,28 azalışla 11,55 liradan fiyatlanan hisseler, seans açılışını 11,69’dan yaptı.

11,80 seviyesini aştıktan sonra yönünü aşağı çevirerek kazancının vermeye başladı.

Hisseler, Perşembe günü açılış itibarıyla 12,40 lirayı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tavan fiyatı gördükten sonra hızlı bir düşüş göstererek, gün sonunda yaklaşık 1,5 liralık bir kayıp yaşadı.

Bu sabah itibarıyla satış dalgası devam etse de haftayı yüksek kazançla bitirmeye hazırlanıyor. Global Menkul hisseleri yatırımcısına bir haftada yüzde 12,24, bir ayda yüzde 29 ve bir yılda yüzde 89,74 kazandı.

Dün 12,40 ile rekor kıran hisselerin haftalık dönemde gördüğü en düşük fiyat 9,30, aylık 8,05 ve yıllık 5,32 lira oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu