Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

626 Milyon TL Gelir Açıklayan Global Holding Hisseleri %2,5 Ekside

Global Holding 2021’in ilk yarısında konsolide gelirini bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 artırdı.
626 Milyon TL Gelir Açıklayan Global Holding Hisseleri %2,5 Ekside
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Global Yatırım Holding A.Ş. 2021’in ilk yarısında konsolide gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 artırarak, 625,9 milyon TL’ye ulaştırdı. Söz konusu dönemde 107,4 milyon TL tutarında amortisman, faiz ve vergi öncesi operasyonel kar (FAVÖK) bildirildi.

Global Holding hisseleri (GLYHO) gelir artışını işaret eden verilere rağmen eksi yönde fiyatlanıyor.
Global Holding Hisseleri %2,5 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisse senedi fiyatı önceki kapanışını 2,34 liradan yaptı. Haftanın son işlem gününe 2,33’ten start verdi. Fakat açılışın ardından yönünü aşağı çevirerek 2,28’e kadar geriledi.

Saat 12.00’de %2,56 düşüşle seansın en düşüğünden işlem görüyor. Şirket hisseleri bugün zayıf bir performans sergilese de haftalık bazda %5’e yakın artış gösterdi.

5 günlük işlemlerde 2,15 – 2,38 TL arasında fiyatlandı. Aylık değişimi %0,42 artışı işaret eden Global Holding hisselerinin gördüğü en düşük fiyat 2,15, en yüksek 2,42 oldu. Yıllık bazda ise yatırımcısına %32 kaybettirdi.

Şirket hisselerinde yarı yıl bilançosunun pozitif etkisi görülmedi. GYH Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, geçen yılın ilk çeyreğinde rekor sonuçlar aldıklarını fakat Covid-19 pandemisinin devam ettiği bir ilk yarıyı geride bıraktıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yaşanan zorlukların taleplerin ertelenmesine yol açtığını belirten Kutman, yine de geçen yılın ilk yarısına göre daha başarılı bir performans elde ettiklerini açıkladı.

Net borçlarını azaltmaya devam ettiklerini, sağlıklı sermaye yapısı ve daha istikrarlı bir büyümenin sağlandığı GYH hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Açıklamasına “2020 yılı sonunda, SOCAR Türkiye’nin LNG ve CNG dağıtım operasyonlarının devralınarak Naturelgaz bünyesinde birleştirilmesi sonucunda sağlanan inorganik büyüme de şirketin satış hacmindeki artışa önemli katkı sağladı. Naturelgaz’ın gelirleri yıllık bazda yüzde 26 artarak 231,9 milyon TL’ye ulaştı.” sözleriyle devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.