Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Glassnode, Bitcoin Yükselişinin Ortasında Balinaların Birikim Yaptığını Açıkladı

Araştırmalar balinaların birikim yapmaya devam ettiklerini gösteriyor.
Glassnode, Bitcoin Yükselişinin Ortasında Balinaların Birikim Yaptığını Açıkladı

Kripto istihbarat şirketi Glassnode’un yeni analizi, Bitcoin’in bu yılki meteorik yükselişinin ortasında büyük balina aktivitesini ortaya koyuyor. Zincir üstü analitik platformu, kripto borsasında hızla azalan Bitcoin dengesini göstermek için ABD kurumlarının BTC biriktirmek için tercih ettiği yer olarak etiketlediği Coinbase’e bakıyor.

Glassnode’a göre, Aralık 2020’de BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesinde iken balinalar birikim yapmaya başladı. BTC fiyatı önceki ATH seviyesi 20.000 dolara yaklaştığında ve piyasa güveni arttıkça, kurumsallar birikimlerine ağırlık verdi.

Bitcoin’i Destekleyen Boğalar Birikimlerini Artırıyor

Bitcoin'i Destekleyen Boğalar Birikimlerini Artırıyor
Kaynak: Glassnode

Glassnode, Aralık ayını takip eden dönemde, her ay on binlerce madeni para biriktikçe, balina maliyet ortalaması modeli ortaya çıktığını belirtiyor. Analiz şirketine göre bu denge değişikliğinin tutarlılığı, sıklığı ve boyutu, zincir üzerindeki verilerde oynandığını görmek şaşırtıcı ve bu yıl kurumların agresif birikimini ortaya koyuyor.

Glassnode’un grafiği, ABD kurumlarının Bitcoin’in yükselen fiyatına rağmen binlerce BTC’yi çıkarırken mevcut boğa piyasasının arkasında büyük bir güç olmaya devam ettiğini ortaya koyuyor. 2021’in ilk üç ayında, Bitcoin %100’ün üzerinde artışla Ocak ayındaki 28.000 dolar seviyesinden 58.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükseliş trendi içerisinde Coinbase borsasından 170.000 BTC çekildi.

Kaynak: Twitter

Bitcoin biriktiren tek büyük oyuncu ABD kurumları değil. Quant analisti Lex Moskovski , Glassnode’dan alınan verileri, Bitcoin madencisi net pozisyonunun pozitif hale geldiğini ve madencilerin sattıkları miktardan daha fazla Bitcoin tuttuğunu gösteren verileri paylaştı.

Moskovski açıklamasında, “Madenciler gerçekten pozisyonlarını artırmaya başladılar. Dün madenciler tarafından istiflenen bir 4,380 Bitcoin daha tespit edildi. Bu bir trend gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum