Yatırım yapmaya başla!

En İyi CEO’lar Listesinde Büyük Bir Düşüş Yaşayan Tim Cook’tan Çarpıcı Açıklamalar!

Glassdoor'un en beğenilen CEO'lar listesinde en büyük düşüşü yaşayan CEO olarak dikkat çeken Tim Cook, Fortune'un etkinliğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
En İyi CEO’lar Listesinde Büyük Bir Düşüş Yaşayan Tim Cook’tan Çarpıcı Açıklamalar!

Teknoloji dünyasının önde gelen CEO’ları arasında yer alan Tim Cook, Fortune CEO Initiative etkinliğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Veri gizliliğinden insan haklarına, göçmenlik konularından çevre sorunlarına varana kadar bir dizi farklı husus üzerinde durdu.

San Francisco’daki etkinlikte konuşan Tim Cook, hiç kimsenin umurunda olmadığı zamanlarda bile gizlilikle ilgili ciddi bir endişe duyduklarını belirtti. Kaldı ki kendisi Facebook veri skandalı patlak verdiğinde de sosyal medya platformunu şiddetle eleştirmiş, “asla Zuckerberg’in düştüğü duruma düşmezdim” yorumuyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Fortune’un CEO Initiative etkinliğindeki açık sözlülüğüyle de ilgi toplayan Tim Cook, Apple’ın her daim nicelik taraftarı olduğunu dile getirdi.

Tim Cook Fortune’un CEO Initiative Etkinliğinde Konuştu ABD Başkanı Donald Trump’ın yasa dışı göçmenlerin çocuklarının ailelerinden ayrı merkezlerde tutulmasına yönelik politikasıyla ilgili olarak da konuşan Cook, insanlık dışı sözleriyle nitelediği uygulamaya karşı çıktı. “Apple’da çalışan pek çok göçmen var ve onlar için ayağa kalkmak istiyorum” diyen Cook, diğer CEO’ları da bunu yapmaya devam etti.

Çünkü Cook, CEO’ların her konuda olmasa da şirket değerleriyle uyuşmayan bir kamu politikası olduğunda konuşmaları gerektiğini söyledi.

Tim Cook Fortune Etkinliğinde Neler DediVe kendisinin şirket değerleriyle uyuşmayan bir konu olduğunda asla sessiz kalmayacağını vurgulayarak, aksinin mümkün olamayacağını belirtti. İlaveten; Apple’ın herhangi bir politik kampanyaya destek vermeyeceğinin üzerini çizerek çok sayıda kuruluştan destek alan siyasi eylem komitelerini eleştirdi.

Apple CEO’su olarak yedi yıldır sürdürdüğü görevini ne kadar daha devam ettireceği yönündeki sorulara ise “burada hala zamanım olduğuna inanıyorum” sözleriyle cevap verdi.

Tim Cook Ne Kadar Daha Apple'ın CEO'su Olacak Ancak bu noktada akıllara Tim Cook’un Glassdoor’un 2018 listesindeki büyük düşüşü akıllara geldi. Nitekim Glassdoor’un çalışanların yorumlarını dikkate alarak hazırladığı en beğenilen 100 CEO listesinde bu yıl Tim Cook, tam 43 sıra gerileyerek en büyük düşüşü yaşayan CEO oldu.

2016’da listenin sekizinci sırasında yer alan Cook, 2017’de 53. sıraya gerilemesiyle dikkat çekmişti. Yani Tim Cook, 2 yıl içinde sekizinci sıradan 96. sıraya gerileyerek, çalışanların desteğini büyük oranda kaybettiğini gösterdi.

Glassdoor’un en beğenilen CEO’lar listesinde Tim Cook’un ardından en büyük düşüşü yaşayan kişi ise Google CEO’su Sundar Pichai oldu.

Tim Cook Glassdoor'un En Beğenilen CEO'lar Listesinde Geriledi Buna göre Pichai, 17. sıradan 45. sıraya düştü. Listenin ilk 10’unda yer alan isimler ise sırasıyla; Eric S. Yuan, Michael F. Mahoney, Daniel Springer, Lynsi Snyder, James Downing, Corey Schiller & Asher Raphael, Charles C. Butt, Juff Weiner, Colleen Wegman ve geçtiğimiz günlerde başarı kuralları ile gündeme gelen Salesforce CEO’su Marc Benioff oldu.

Bu noktada; Tim Cook’un “asla onun düştüğü duruma düşmezdim” diyerek taşladığı Mark Zuckerberg’in Apple CEO’sundan çok daha üst sıralarda yer alması dikkat çekti. Keza Zuckerberg en beğenilen CEO’lar listesinde 17. sırada yer aldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum