Paylaşım

2018 Yılında Çalışılacak En İyi İş Yerleri!


 

Glassdoor, belli başlı verileri göz önüne alarak önümüzdeki yılın en iyi işverenleri olacak şirketlerini açıkladı. İşte 2018'te çalışılacak en iyi ABD merkezli şirketler;

Glassdoor, 2018’de çalışılacak en iyi şirketleri sıraladı. Platformun, bir yıl boyunca elde edilen verileri analiz ederek vardığı sonuçlara göre 2018’in en iyi işverenleri belirlendi. Listede dünyanın en büyük şirketleri arasından devler olduğu gibi çoğumuzun hiç duymadığı isimler de var.

Öte yandan; Glassdoor’un bu yıl 10. kez yayınladığı en iyi işverenler listesinin zirvesindeki şirketi hepimiz biliyoruz. Zira 2018’in en iyi işvereni Facebook olarak belirlendi. Glassdoor’un CEO’su Robert Hohman da Facebook çalışanlarının işleriyle ilgili en çok “dünyaya hitap” niteliğinden etkilendiklerini dile getirdi.

Gerçi şirket geçtiğimiz aylarda Facebook çalışanları geçim sıkıntısı çekiyor gibi tatsız bir haberle gündeme gelmişti.

Facebook 2018 Yılında Çalışılacak En İyi ŞirketAma görünen o ki çoğunluk Facebook’tan memnun! Şimdi gelelim, haberin ayrıntılarına ve en iyi şirketlere…

Glassdoor, listenin daha nitelikli ve kabul edilebilir olması adına bazı koşulları şart tutuyor diyerek başlayalım.

Glassdoor Çalışılacak En İyi Şirketler Listesini Yıllardır HazırlıyorMesela; değerlendirilecek ABD merkezli şirketlerin her biriyle ilgili en az 75 tane onaylanmış yorum olması gerekiyor. Ayrıca yine aynı değerlendirmeden geçecek şirketlerin en az 1000 çalışanının bulunması şartı da var.

Bunların yanında Glassdoor; çalışan memnuniyeti, kariyer fırsatları, ücretler, yaşam-iş dengesi gibi faktörleri de göz önüne alıyor.

Glasdoor'a Göre 2018'de Çalışılacak En İyi İşyerleriAyrıca sitenin 2018’in en iyi şirketleri listesine; 1 Kasım 2016 ile 22 Ekim 2017 tarihleri arasındaki analizleri inceleyerek ulaştığını da söyleyelim. Neyse dönelim listemize!

Facebook’tan sonra ilk 10’daki şirketler; Bain & Company, Boston Consulting Group, In-N-Out Burger, Google, Lululemon, HubSpot, World Wide Technology, St. Jude Children’s Research Hospital ve Ultimate Software. İkinci 10’sa şöyle;

SAP, McKinsey & Company, Keller Williams, E. & J. Gallo Winery, Salesforce, Power Home Remodeling, Delta Air Lines, Academy Mortgage, The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints, H-E-B.

Listede Google, LinkedIN gibi Şirketler de Var Son 5 en iyi şirket ise LinkedIn, DocuSign, Southwest Airlines, NVIDIA ile Fast Enterprises. Son olarak; listenin tamamına ve çalışanların şirketler hakkında yaptığı yorumlara buradan ulaşabileceğinizi söylemek isterim.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın