Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Eski Gitar Üreticilerinden Gibson İflasın Eşiğinde!

Les Paul ve SG gibi efsanevi gitar serilerinin üreticisi Gibson, iflasın eşiğine geldi. İşte yüzyılı aşkın süre önce kurulan markanın iflas haberinin detayları;
Dünyanın En Eski Gitar Üreticilerinden Gibson İflasın Eşiğinde!

İkonik gitar markası Gibson’un iflasın eşiğinde olduğu resmi olarak doğrulandı. BB King, TheBeatles, Eric Clapton, Slash, Santana ve Bob Markey gibi ünlü isimler tarafından tercih edilen dev gitar şirketinin geldiği nokta, doğal olarak manşetlerde yer etti.

Öyle ki marka dünyanın en pahalı gitarları listesindeki 570 bin dolarlık gitarıyla ve daha pek çok ikonik müzik aletiyle hafızalara yer etmiştir. Kısacası, marka hem kuruluş tarihi hem de rock müziğin efsanelerinin tercihi olması nedeniyle, sektörde büyük bir yere sahiptir.

1902’de Michigan’da kurulan ve dünyanın en çok satan gitar modellerinin üretişi olan Gibson, zor günler geçiriyor.

1902’de Michigan’da kurulan Gibson İflas Mı Ediyor?Zira şirketin 6 aydan daha kısa bir zaman dilimi içerisinde 375 milyon dolarlık borcunu ödemesi gerekiyor. Ayrıca Gibson’un 2013 yılında alınmış ve Temmuz’un 23’üne kadar ödemesi gereken 145 milyon dolarlık bir banka borcu daha bulunuyor.

Ve şirketin CEO’su Henry Juszkiewicz’in yaptığı açıklamada Gibson’u kurtarma konusunda pek umut verici konuşmaması dikkat çekti.

Gibson CEO'su Henry Juszkiewicz AçıklamaNitekim yıllık geliri 1 milyar dolar olan şirketin CEO’su Henry Juszkiewicz, seçenekler arasında iflasın ön plana çıktığını belirtti. Buna ek olarak; Gibson’un tüm öz kaynaklarını itfa ederek borçları kapatmaya çalışmayı düşündüklerini de söyledi.

Bu durumdan kurtulmak için Jeffries isimli yatırım bankasıyla görüşen Juszkiewicz, şirketin borcunu 7 yılda ödeyebileceklerini açıkladı.

Gibson Marka Gitarlar Efsanevi İsimler Tarafından Kullanıldı

İlaveten; yaptıkları plan sayesinde gelecek yıl Gibson’un en iyi finansal sonuçlarını elde etmeyi umduklarını dile getirmişti. Bakalım, Juszkiewic ile şirketin başkanı David Berryman’a ait olan efsanevi gitar markası iflas bayrağını çekmekten kurtulabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum