Yatırım yapmaya başla!

Girişimlerin Olmazsa Olmazı 4 Ekip Arkadaşı

Girişimlerin Olmazsa Olmazı 4 Ekip Arkadaşı

Son derece iyi olduğunu düşündüğünüz ve adından söz ettirecek bir girişimcilik fikrine sahip olabilirsiniz. Bu girişimi hayata geçirebilmek ve başarılı olabilmek için en büyük ihtiyacınız sağlam ekip arkadaşlarıdır. Girişimcilikte en önemli konulardan birisi, doğru ekip arkadaşlarıyla çalışmaktır. Kuracağınız şirketin ihtiyaçlarına göre becerilere sahip olan çalışma arkadaşları, işlerin yolunda gitmesini sağlayacak ve eksik olduğunu noktalarda size yardımcı olacaktır.

Girişiminiz için işe alım aşamasında atacağımız ilk adımlardan birisi, internete ilan vermek olabilir. Elbette çevrenizde işletmenin ihtiyaçlarına yönelik arkadaşlarınız varsa onlara da bu teklifte bulunabilirsiniz. Yoksa internete ilan vermek en doğru yol olacaktır. Verdiğiniz ilanlara gelen başvuruları inceleyin ve ön eleme sonrasında görüşmelere başlayın. Ön eleme için telefonla görüşme yapabilirsiniz. Daha sonra birebir görüşmeler yapabilir ve bunun için kendi yöntemlerinizi geliştirebilirsiniz. Girişimcilerin bu aşamada birbirinden farklı teknikler kullandığı, bazılarının sunum yaptırdığı bile görülmektedir.

Girişiminizi hayata geçirirken olmazsa olmaz iş arkadaşları ise temel yapı taşlarını oluşturan kişilerdir. Bunlar iş bitirici, maceracı, teşvik eden, geniş gören ve elbette hemen her ofiste olduğu gibi enteresan kişilerden oluşmaktadır. Bu kişilerin her biri çıktığınız yolda sizinle birlikte hareket edecek, belki de en büyük desteği verecek kişilerdir. Kemik kadronuzu oluşturan bu kişileri, doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

Şimdi sizlere girişiminizin olmazsa olmazı, iş bitirici, maceracı, geniş gören ve enteresan kişiliklerden oluşan 4 ekip arkadaşından bahsedeceğiz:

1 İş Bitirici

İş BitiriciBir girişimin, en canavar, gözüpek takım arkadaşıdır. Diğer arkadaşlarının da işlerini bir an önce bitirmelerini destekleyen ve bunun için daha çok çalışan, biraz da sert olan kişidir. İş bitirici takım arkadaşınız, buram buram kafein kokar ve arı gibi çalışır. Takım arkadaşlarına göre daha fazla çalışan ve bundan asla yorulmayan kişidir. Mesleki açıdan da en iyi olmaya çabalayan, çalışma şekli insani boyutları aşan bu takım arkadaşınız, girişiminizde oldukça önemli işler başaracaktır. Yaşadığınız stresli dönemlerde bıkmadan usanmadan çalışacaktır. Üretkenlikleri yüksektir ve enerjileri normalin üstündedir.

2 Maceracı Ruh

Maceracı RuhGirişimde en çok ihtiyacınız olan kişilerden birisi de girişken ve maceracı kişilerdir. Kuracağınız şirketin, başarılı olması için kendi kendine projeler üretir ve hedefler koyar. Bu şekilde kendini motive eder ve bu kişilerin hayatına baktığınız zaman neredeyse her şeyi kendi başlarına başardıklarını görürsünüz. Maceracı ruhları sayesinde diğer ekip arkadaşlarını da motive edeceklerdir ve onlara ilham kaynağı olacaklardır.

3 Detaycı

DetaycıResmin tamamına bakıp yorumlayabilme, tüm detayları inceleyebilme yeteneğine sahip kişilerdir. Geniş gören kişiler, herhangi bir aşamada gözden kaçırılan ve üzerine düşünülmeyen noktaları görebilir. İyi alternatifler üretebilir ve stratejik adımlarla sizi başarıya taşıyabilir. En büyük özellikleri istedikleri hemen her alanda üretken olabilmeleridir. Düzenlidirler ve bir mimar gibi resmin tüm ince ayrıntılarına hakimdirler. Size ve diğer takım arkadaşlarına da bu detayları aktarabilme yeteneğine sahiptirler. Karşınızdaki kişinin böyle birisi olduğu ve takımınızda yer alması gerektiğini anlamak için bakabileceğiniz birkaç nokta vardır. Mesela yaptığı işten gurur duyarlar, daha önceki işleri hakkında oldukça fazla detay bilirler ve iyi bir stratejik bilgiye sahiptirler. Sizinle bunları konuşabiliyor olması, aradığınız geniş görüşlü takım arkadaşını bulmanız demektir.

4 Enteresan Kişilik

Enteresan KişilikFilm ve dizilere de konu olduğu gibi hemen her ofiste enteresan olan bir kişilik vardır. Bu enteresan kişilik, yoğun bir çalışma ortamı olan ofisinize neşe katan, keyiflendiren özelliklere sahiptir. Ekibinizde böyle bir kişinin bulunması, uzun çalışma saatlerinin eğlenceli ve keyifli geçmesini sağlayacaktır. Böyle bir kişiyi alarak, ortamın eğlenceli olmasına ve diğer ekip arkadaşlarınızın enerji dolmasına katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda enteresan kişilikler, şirket kültürüne derinlik kazandıracaktır ve zor zamanlarda ekibinizin düşmesini engelleyecektir. Bu kişiyi seçmek içinse daha önce karşılaştığı zorlukları, olumlu davranışlarla atlatabilmiş kişileri araştırabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum