Yatırım yapmaya başla!

Girişimcilikte GarantiPartners Dönemi Başlıyor

Girişimcilikte GarantiPartners Dönemi Başlıyor

Garanti Bankası, 2014 yılında 218,9 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı ve 3,2 milyar lira net kar elde etti. Bu başarılarının yanı sıra Türkiye’nin en değerli bankaları sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. 2015 yılı Şubat ayının başında ise Boğaziçi Üniversite Melek Yatırımcılık Platformu (kısa adıyla BUBA) işbirliğiyle hayata geçirilen “GarantiPartners” programını hayata geçirdi.

GarantiPartners ile bankanın ve Boğaziçi Üniversitesi’nin girişimcilik alanındaki bilgi birikimi hizmete sunuldu. Bu şekilde girişimcilerin oluşum üzerinden BUBA’nın sunduğu desteklere erişmesine de olanak sağlanmış oldu. Aynı zamanda şirketini kurmuş olan girişimcilere, avantajlı bankacılık ürün ve hizmetlerinin de sunulması bekleniyor.

Girişimciler için yeni bir hızlandırma programı olan GarantiPartners, faaliyetlerine Şubat ayının başında başladı. BUBA ve Garanti Bankası işbirliği ile kulan bu platform, her ölçekten ve sektörden erken aşama girişimleri, KOBİ’leri ve büyüyen girişimleri destekliyor. Girişimcilik için gerçekten başarılı bir katkıda bulunacak olan bu platform, girişimcilere ihtiyaç duydukları her alanda destek verecek.

GarantiPartners yalnızca İstanbul’da değil; Türkiye’nin hemen her köşesinde girişimcilerin hizmetinde olacak. Bu oluşum, Türkiye’de banka ve üniversite işbirliğinin en kapsamlı örneklerinden biri olarak görülüyor. Bu platformlardan Garanti müşterisi olsanız da, olmasanız da faydalanabilirsiniz. Seçim sürecinden başarılı bir şekilde geçtikten sonra tüm girişimciler GarantiPartners’tan faydalanabilecek.

Platform için düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “GarantiPartners ile en büyük hedefimiz girişimcilere hız kazandırmak,” dedi. Oluşumun, projeleri hayat geçirmek ve sürdürülebilir kılmak amacıyla, girişimcilerle beraber strateji geliştirmeyi ve kapsamlı bir iş planı hazırlanmasını da sağladığından bahsetti. Aynı zamanda “Ar-Ge odaklı ürün geliştiren girişimcilere ve çözüm ortaklarına önce test etme ve geribildirimlerle iyileştirme imkanı tanıyor,” sözlerini de kullandı.

GarantiPartners platformunun erken girişimler için ihtiyaç duydukları çevrimiçi ve mobil pazarlama desteğinin sunulacağından da bahsedildi. Nafiz Karadere, “çevrimiçi ve mobil pazarlama desteğinin yanı sıra kuluçka merkezi, mentorluk ve avantajlı koşullarda bankacılık hizmetleri sunuyor,” diyerek platformu tanımadı. 1 yıl boyunca Garanti İlk Adım Paketi ile bankacılık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanılabileceği biliniyor. Şirketleşen ve kapsamlı iş planını oluşturan girişimciler ise masrafsız kredi kullanabilecekler.

BUBA Başkanı Timuçin Bilgör ise konuşmasında; Türkiye’de girişimcilik kültürünün yayılması ve daha fazla kişinin yeni işletme kurarak istihdam yaratmasını sağlamak için böyle programların oluşturularak girişimcilerin desteklenmesi, cesaretlendirilmesi gerektiğinden bahsetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum