Yatırım yapmaya başla!

15 Bin Liraya Tesis Kuran Girişimci Kadın Siparişlere Yetişemiyor!

Sahip olduğu imkanları değerlendirmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen 4 çocuk annesi Derya Doğan, günde 200 kilo kültür mantarı üretiyor. İşte başarılı bir kadın girişimci daha;
15 Bin Liraya Tesis Kuran Girişimci Kadın Siparişlere Yetişemiyor!

Son günlerde hobi olarak başlanan ve daha sonra başarılı girişimlere dönüşen pek çok farklı işle karşılaşıyoruz. Mesela; daha geçtiğimiz gün iş stresinden kurtulmak için goji berry üretmeye başlayıp şu an siparişe yetişemeyen girişimci kardeşlerin hikayesini paylaşmıştık.

Ayrıca hobi olarak başladığı işi başarılı bir girişime dönüştüren Nilgün Kayıran’ı da unutmamak gerek. Neticede; farklı amaçlarla yola çıkıp daha sonra kazançlı işlere imza atan pek çok kişi var. İşte onlardan bir tanesi de 4 çocuk annesi Derya Doğan;

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaşayan Derya Doğan, 15 bin liraya kurduğu tesiste her gün 200 kilogram mantar üretiyor.

Derya Doğan Kültür Mantarı Üreticisi4 çocuğunu büyütüp üniversiteye gönderdikten sonra ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen Derya Hanım, etrafındaki fırsatları araştırmaya başlamış. Ardından da ilçenin Halk Eğitim Merkezi’ne giderek, burada verilen kültür mantarı yetiştiriciliği kursuna katılmış.

Sertifikasını da aldıktan sonra 3 katlı evinin bodrum katında hobi olarak kültür mantarı yetiştiren Derya Doğan, burada 15 bin liralık bütçeyle iyi miktarda üretim yapan bir tesis kurmuş.

Evinin Bodrum Katında 15 Bin Liraya Tesis KurmuşÖyle ki Derya Hanım’ın verdiği bilgiye göre tesiste günlük 200 kilo mantar üretimi yapılıyor. Bu miktar da Sorgun ilçesinin mantar ihtiyacını karşılamaya rahatlıkla yetiyor. Neticede; mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanmak denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden bir tanesi kültür mantarı üretimi.

Derya Doğan da elindeki imkanları gelir elde etme fırsatına dönüştürmek için bu yolu kullanmaya karar vermiş.

Derya Doğan Günde 200 Kilo Kültür Mantarı ÜretiyorÖte yandan; Derya Doğan’ın eşi Murat Doğan’ın ilk başta eşine karşı çıktığını ama daha sonra onu hem maddi hem de manevi yönden desteklediğini belirtelim. Şu anda eşine pazarlama konusunda yardımcı olduğunu söyleyen Murat Doğan, gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını ve ileride tesisi daha da büyütmek istediklerini söylüyor.

Uzun lafın kısası; az sermaye ile yapılabilecek işler arasındaki kültür mantarı yetiştiriciliği, üreticilerinin yüzünü güldürüyor. Önemli olan şey, gerçekten yapmak istediğiniz işi bulup sahip olduğunuz imkanları akıllıca kullanabilmek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum