Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik İhale Kazandı, Tapdi Oksijen GES için Onay Aldı

Girişim Elektrik ihale sonucu, Tapdi Oksijen ise GES yatırımı hakkında KAP üzerinden açıklama yaptı. İşte detaylar...
Girişim Elektrik İhale Kazandı, Tapdi Oksijen GES için Onay Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sonucu hakkında, Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. güneş enerjisi santrali (GES) yatırımına yönelik duyuruda bulundu.

Buna göre Girişim Elektrik, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından geçekleştirilen 1006340 ihale Kayıt numaralı ‘’PALET ÜSTÜ HÜCRE (MARDİN-ŞANLIURFA-ŞIRNAK) ALIMI” konulu ihaleye katılarak en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğunu belirtti.

Bu kapsamda ihalede teklif edilen bedelin vergiler hariç 3.875.000, dolar olduğu aktarıldı. İhale ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımcılara duyurulacağı ifade edildi.

Girişim Elektrik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket tarafından duyuru sonrasında (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 16.20 itibarıyla en yüksek 267,3, en düşük ise 266’yı gördü. Saat 16:35 itibarıyla ise yüzde 0,19’luk artışla 266,5’den işlem gördü.

Tapdi Oksijen GES Yatırımı için Bakanlıktan Onay Aldı

Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. ise Manisa’nın Soma ilçesinde satın alınan arazilerin üzerine kurulacak güneş enerjisi santrali (GES) hakkında açıklama yaptı.

Buna göre Tapdi Oksijen, GES santralinin şirketin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayacağını belirtti. GES Yatırım Teşvik Belgesi’nin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını aktardı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Onaylanan 549810 no’lu 02.03.2023 tarihli Yatırım Teşvik Belgesi’nde öngörülen destek unsurları kapsamında “KDV İstisnası”, “Vergi İndirimi” ve “Sigorta Primi İşveren Hissesi” kapsamında faydalanılacaktır.”

Şirketin (TNZTP) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 16.00’da 17,09’dan işlem gördü. Açıklama sonrasında ise saat 16.29’da 17,73’de işlem görürken, saat 17.04 itibarıyla yüzde 0,050’lik artışla 17,35’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu