Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik Cezayir için Bayilik ve Ortak Üretim Anlaşması İmzaladı

Girişim Elektrik'in %70 bağlı ortaklığı, Cezayir'in büyük yerel elektrik malzeme üretici ve satıcı firmalarından GISB Enerji ile anlaşma imzaladığını duyurdu.
Girişim Elektrik Cezayir için Bayilik ve Ortak Üretim Anlaşması İmzaladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi (Girişim Elektrik) Cezayir’de bayilik ve ortak üretim anlamında bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı duyuruda %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş. üzerinden bir anlaşma yapıldığını açıkladı.

Açıklamaya göre; Europower Enerji, Cezayir’in büyük yerel elektrik malzeme üretici ve satıcı firmalarından olan GISB enerji ile ülke sınırları içinde bayilik ve ortak üretim anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Cezayir ülkesi elektrik idaresi SONELGAZ (SADEG) tarafından Girişim Elektrik üretimleri ve fabrikaları denetlenerek onay alındı.

Girişim Elektrik açıklamada, “Markamız ülkenin onaylı marka listeleri arasına eklenmiştir. Bu süreci takiben 2.028.050 USD değerinde sipariş alınmıştır,” ifadelerini kullandı. Ayrıca GISB Enerji ile aylık standart adetler ile teslimat üzerinde anlaşılması sebebiyle 2022 yılında önemli bir ihracat geliri kaydetmeyi öngördüklerini ekledi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Girişim Elektrik hisseleri (GESAN) TSİ 13:55 sularında %4,81 oranında düşüşle 24,54 liradan işlem görmeye başladı.
Girişim Elektrik Hisseleri Yüzde 4,81 Düşüş
Kaynak: Investing

GESAN kodlu hisseler, dünkü işlemlerde 24 liranın altında fiyatlandıktan sonra kapanışa doğru hızlı yükseldi. Kapanışı 25,78 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 25,44 liradan açılış gerçekleştirdi.

Girişim Elektrik hisseleri açılışın ardından 26,02 liraya kadar yükseldikten sonra hızla geri çekilmeye başladı. Düşüşle birlikte 24,5 – 24,6 lira aralığında seyretmeye başlayan hisseler, açıklamadan bağımsız olarak olumsuz seyrini sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

Hisselerdeki düşüş eğiliminin devam etmesiyle birlikte 24,4 liradaki destek noktası takip edilecek. Hisselerin yeniden yukarı yöne dönmesiyle birlikte 24,68 – 24,76 – 24,82 lirada bulunan kısa vadeli direnç noktaları izlenecek.

Girişim Elektrik sabah saatlerinde KAP’a yaptığı bildirimde Europower Enerji’nin Ankara Kahramankazan ilçesinde bulunan üretim tesislerinde gerçekleştirdiği yatırımlar ile 66kVgerilim seviyesi 31.5 MVA güç seviyesine kadar Dağıtım ve Güç Transformatörü imalatına bağladığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.