Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Giorgio Armani’nin Pekin’deki Muhteşem Ev Projesi

Giorgio Armani’nin Pekin’deki Muhteşem Ev Projesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Gün geçmiyor ki dünyamıza yeni bir bina, gökdelen, ev vs. eklenmesin. Başımızı her çevirdiğimizde adeta mantar gibi türeyen yüksek binalarla karşılaşmaya o kadar alıştık ki artık bunların hangisinin yeni olduğunu fark edemiyoruz bile, değil mi? Bununla birlikte, her geçen gün doğal kaynaklarımızı biraz daha tüketen bu binalar, bizlere biraz nefes alabileceğimiz küçük alanlar bile bırakmıyorlar. Ancak, dünya nüfusunun giderek arttığını düşünecek olursak; bir bakıma da haklı olan mimarlık şirketleri, insanlara mecburen yeni yaşam alanları üretmek zorundalar. Sonuçta, tabii ki kar amacıyla birçok gereksiz bina inşa eden firmalar olduğu kadar çevremizi ve dünyamızı korumaya çalışan firmalar da bulunuyor.

Bazı mimarlık firmaları, yıllardır geliştirilen araştırmalar sonucunda ortaya çıkartılmış yeni teknolojik sistemli evler yapma hususunda oldukça yol kat etmişlerdir. Bunlardan birçoğu yeşil ev olarak bilinen ve enerji tüketimini en aza indirgeyen tasarruflu evler projesi ile yeni yapılar üretmektedir. İşte bugün anlatacağımız yazıda da aynı zamanda bir yeşil ev projesi olan ve Pekin’de başlanan büyük bir konut projesini sizlere tanıtıyor olacağız. Daha şimdiden dünya çapında adından söz ettirmeyi başaran bu projenin özelliklerinden bahsetmeye, isterseniz bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda Pekin’den dünyaya açılan lüks yeşil ev projesi:

Pekin Yeşil Ev Projesi – Armani Casa ve Smart Hero Group

Pekin Yeşil Ev Projesi - Armani Casa ve Smart Hero GroupDünyaca ünlü Armani markalarından biri olan Armani Casa ve Smart Hero Group’un iş birliği ile yapımına başlanan bu proje, Çin’in başkenti Pekin’de yer almaktadır. MAD isimli şirketin mimarı olan Ma Yansong tarafından planlanmış olan bu projenin, birçok dairesi olan binaları, iş merkezleri ve imkanları kapsayan bir proje olduğu biliniyor. Bununla birlikte Armani Group’un başkanı olan Giorgio Armani, yapmış olduğu bir açıklamada; dünyanın en büyüleyici şehirlerinden biri olan Pekin’de yer alacak bu projenin oldukça dikkat çekici olduğunu iletti. Ayrıca bu evlerin Çin kültürünün genel düşüncesiyle yani doğanın ve insanoğlunun birliği felsefesini yansıttığı için Pekin’e oldukça uygun bir proje olduğunu belirtmiştir.

Ayrıca Asya’nın en büyük parklarından biri olan Chaoyang Park isimli kentsel parkta yer alacak bu projenin 120.000 metrekarelik bir alanı kapsayacağı açıklanmış. 2017 yılında tamamlanması beklenen bu göz alıcı mimari projede, 2 asimetrik kulenin yanında birçok farklı tasarımda inşa edilmiş binalar da bulunuyor. Eğer Armani Casa ile Smart Hero Group’un ortak eserleri olan bu yerleşim alanının fotoğraflarını incelerseniz, binalarda birçok açık terasa ve yeşil alanlara yer verildiğini görebilirsiniz.

Pekin Yeşil Ev Projesi - Armani Casa ve Smart Hero GroupOldukça güzel mimariye sahip olan bu yapılar, yeşil ev olarak bilinen enerji tasarruflu evler özelliğinde tasarlanmıştır. İlaveten, bu etkileyici projede hava kirliliğini de düşünmüş olan mimarlar, asimetrik şekilli 2 kuleyi yüksek teknoloji özellikli vantilatör ve hava filtreleri sistemleri ile donatmışlardır. Sonuçta, Pekin’de yer alacak bu proje hem görünüm hem de sahip olduğu özellikler bakımıyla daha şimdiden pek çok insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Her gün biraz daha kirlettiğimiz, biraz daha dengesiyle oynadığımız dünyada olumlu işlere de imza atıyoruz. Bu yapılar sadece doğa dostu da değil, istediğiniz aradığınız her özelliği size sunuyor. Peki, Armani Casa ve Smart Hero Group’un ortak olarak çalıştıkları bu mimari hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu