Yatırım yapmaya başla!

Ginetta Cars +600 PS’lik Karbon Gövdeli Süper Spor Araba Çıkartıyor!

60 yıllık yarış tecrübesini en yeni süper otomobiline enjekte edecek Ginetta, hafif ve güçlü modelinden görseller gönderdi!
Ginetta Cars +600 PS’lik Karbon Gövdeli Süper Spor Araba Çıkartıyor!

Ginetta, çok hızlı bir yasal yol aracını yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Öncesinde biraz şirketten bahsedelim. Ginetta, Batı Yorkshire merkezli yarış ve spor arabaları yapan İngiliz uzman otomobil üreticisidir. 1958 kurumlu firma, 2005 yılında LNT Automotive tarafından satın alındı. Ginetta yıllık 200 adet araba üretme hedefindedir.

Her bir modeli “G” serisi olarak çıkartıldı. G4R ile başlayan yarış serüveni şimdi yollardaki çok hızlı bir otomobille insanları buluşturmak istiyor. Le Mans’da söz sahibi olan Ginetta, G60 LT-P1’in bu işte faydalı olacağını düşünüyor.

Gelen görsellerde yarış otomobili şeklinin genel hali belli oluyor.

Işıklı parlak resme yakınlaştırıp baktığımızda, birkaç modele benzetebiliriz. Belirgin kısımlarda; kaput üzerinde olabildiğince geniş hava açıklığı verilerek, motorun hızlı soğutulması hedeflenmiş olabilir.

Kompakt duran modelde karbon fiber küvet şasesi ve tam bir karbon gövdesi kullanılacak. Yuvarlak Ledle süslenen farlarla genel olarak baktığımızda burun kısmından yeni Toyota Supra‘yı andırıyor.

Şirket başkanı yeni model hakkında konuştu.

Başkan Lawrence Tomlinson, “60 yıl içinde uzun bir yol kat ettik, ancak Ginetta’nın henüz keşfedilmemiş potansiyeli olduğuna inanıyoruz. 1960’larda, G10’umuz pistte düzenli olarak Jaguar E-Types’ı yenerek bir katile dönüştü. Altmış yıl sonra, yine de rakipsiz ama tamamen yetenekli bir yoldan geçen süper otomobil inşa etmek için yarış programlarımızdan gelen bilgi ve teknolojiyi tekrar uyguluyoruz.” dedi.

Carscoops‘a göre tasarım konusunda önceki bir modelden ilham alınmış.

Supercarın birkaç teaser görüntüsünden yola çıkılarak Ginetta’nın 2010 yılında ortaya çıkardığı Ford motorlu G55‘ten birçok detayın alındığı söylendi (üstte gördüğünüz model G55). Gerçekte de yarış aracını incelediğimizde yeni süper spor modelle aralarındaki ilişki çözülebiliyor.

Leeds merkezli şirket karbon gövdeli modelini ne zaman çıkartacağına dair bir şeyden bahsetmedi. Tahmin bilgilerine baktığımızda önümüzdeki 1 ay içerisinde prototipin tanıtılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum