Paylaşım

Gigabyte Kripto Para Madencilerine Özel Anakart Üretti


 

Dünyanın önde gelen anakart üreticilerinden Gigabyte, kripto para madencileri için ürettiği anakartı satışa sundu.

Anakart dendiğinde akla ilk gelen firmalardan birisi hiç kuşkusuz Gigabyte olmaktadır. Sektör genelinde üretilen anakart pazarında büyük yere sahip olan Gigabyte, sürekli piyasaya sürdüğü yeni modeller ile adından söz ettirmeyi başarıyor.

Son yıllarda kripto paraların büyük değer kazanması bunların madenciliğine olan ilginin büyük oranda artmasına neden oldu. Öyle ki kripto para madenciliği yüzünden ekran kartı almak adeta imkansız hale geldi. Madencilik işlemini verimli ve üst düzey yapmak için özel olarak üretilmiş anakartlara ihtiyaç duyuluyor. Gigabyte bu ihtiyaca cevap verecek bir ürünü piyasaya sürdü.

Gigabyte GA-B250-FinTech Kripto Madencilerini Bekliyor

Her ne kadar önümüzdeki süreçte kripto para madenciliğine olan ilginin azalacağı düşünülse de bu alanda yapılan yatırımların ardı arkası kesilmiyor. Üreticiler müşteri kitlelerinin büyük bölümünü oyuncuların oluşturduğunu söylese de kripto madencilerini de düşünmeden edemiyorlar.

Gigabyte GA-B250-FinTech bu alanda üretim yapmak isteyenler için üretilmiş bir anakart olarak karşımıza çıkıyor. Bu anakartın en dikkat çeken özelliği aynı anda 12 ekran kartı takılabiliyor olması. Üzerinde 12 adet PCI slot bulunan anakartın, kripto madencileri biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Hemen belirtelim Gigabyte’ın bu anakartı Intel’ın Skylake ve Kaby Lake işlemcilerine destek sağlıyor.

İşte Anakartın Fiyatı

Gigabyte GA-B520-FinTech anakart ile 8 kanal HD ses almak mümkün. Üretilen anakartta, gürültü koruması ve soğutma fan üniteleri detaylıca düşünülmüş. Madencilik için özel olarak tasarlanmış anakart ile en uygun ayarları optimize etmek mümkün hale geliyor.

Anakartın fiyatına gelecek olursak 850 TL’den alıcıya sunuluyor. Kripto madenciliğinde kullanılan ekran kartlarının fiyatlarını düşündüğümüzde anakartın fiyatının çok da yüksek olduğunu söyleyemeyiz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın