Yatırım yapmaya başla!

Marketlerde Yoğunluğun Artmasıyla Gıda Perakendecileri Derneği’nden Açıklama Geldi

GPD Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, koronavirüsün varlığının duyurulmasının ardından artan tüketici talebine ilişkin, gerekli gıda stokunun mevcut olduğunu söyledi.
Marketlerde Yoğunluğun Artmasıyla Gıda Perakendecileri Derneği’nden Açıklama Geldi

Dün gece saat 00:45 sularında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de bir erkek hastada koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Virüsün ülkemizde varlığının resmi bir şekilde açıklanmasının ardından başlayan panik havası, halkın marketlere akın etmesine sebep oldu.

Önümüzdeki günlerde salgının yayılacağı ve evlerden çıkılmayacağı endişesiyle gıda stoku yapmak isteyen tüketiciler market raflarını boşaltmaya başladı. Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, marketlerde yoğunluğun artması üzerine tüketicileri rahatlatan açıklamalarda bulundu.

Galip Aykaç, hem personel hem de gıda stoku açısından tüketicilerin taleplerinin kesintisiz bir şekilde karşılanacağını söyledi.

Gıda StokuSağlık Bakanı’nın koronavirüsün varlığını belirten açıklamalarının gıda sektörü tarafından sakinlikle karşılandığını söyleyen Aykaç, marketlerdeki yoğunluğa değindi. Koronavirüsün Çin’de ortaya çıktığı ilk günden bu yana ülkemizde de meydana gelmesi olasılığını göz önünde bulundurarak gerekli önlemlerin çok önceden alındığını belirtti.

Halkın panik havası oluşturmaması gerektiğini, perakendeciler olarak ürün tedariği ve stoku açısından hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını dile getirdi. İşlerin kesintisiz bir şekilde devam edeceğini ve tüketicilerin taleplerinin karşılanacağını söyledi.

Virüsün Türkiye‘de ortaya çıkma ihtimaline karşı dernek olarak bir dizi toplantı yaptıklarını ve gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

GPD TedbirleriMarketlerde, restoranlarda, mağazalarda ve eve teslimat yapılan sipariş noktalarında önlemlerin devam ettiğini ifade etti. Böyle dönemlerde temel ihtiyaç maddelerine talebin çok daha fazla arttığını belirten Aykaç özellikle; kolonya, el sabunu, ıslak mendil ve kişisel bakım gibi hijyen kategorisinde olan maddelere talebin arttığını açıkladı.

Bu ürünlerin devamında şeker, makarna, bakliyat ürünleri, su, süt, un, yağ, şeker, bebek maması ve bebek bezi gibi ürünlere de eğilimin arttığını söyledi. Ancak saydığı tüm bu ürünlerde gerekli stokların mevcut olduğunu ve alınan tedbirler kapsamında stokları bir miktar daha artırdıklarını belirtti.

Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapmalarını ve diğer bir kişinin temel ihtiyaçlarına erişimini engellememeleri konusunda hassasiyet göstermelerini talep etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum