Yatırım yapmaya başla!

Gezerken Para Biriktiren Seyahat Bloggerı

Seyahat etmeyi ve yazmayı seviyorsanız, bu habere kulak vermelisiniz. Çünkü hayalini kurduğunuz iş seyahat bloggerlığı olabilir!
Gezerken Para Biriktiren Seyahat Bloggerı

Yaptığınız işi ya da yaşadığınız yeri sevmiyor musunuz? Dünyaya açılmak, farklı insanlarla tanışmak ve yeni deneyimler yaşamak için bir fırsat mı kolluyorsunuz? Eğer durum buysa, yani siz de hayatınızda bir değişiklik yapmak ve köklerinizi saldığınız mekanlardan uzaklaşmak istiyorsanız, hemen şimdi hakkında konuşacağımız bloggerı kendinize örnek almalısınız derim.

Böylelikle, ister seyahat yazarı olarak çalışmanın keyfini yaşar isterseniz de uygun fiyatlar karşılığında hayalini kurduğunuz yolculuklara çıkarsınız. Anlayacağınız, Stephanie Lee’nin maceralarından dilediğiniz gibi ilham alabilirsiniz. İşte kanıtları;

Editörlük yapan Stephanie Lee, 2015 yılında istifasını verdiğinde yönünü ne tarafa çevireceğini bilmiyordu.

Stephanie Lee, 2015 yılında istifasını verdi.

Sonraki adımı hakkında en ufak bir fikri olmamasına rağmen işi bırakma zamanının geldiğinden emin olan Stephanie, istifa mektubunu tereddüt etmeden verdi.

Sonra kendisini Kaliforniya Japonya rotalı tek yönlü bir uçak bileti alırken buldu ve macerasına başladı.

Japonya rotalı tek yönlü bir uçak bileti aldı.

Çeşitli siteler için freelance yazarlık yaparak geçimini sağlayabileceğini düşünerek, ülkeyi boydan boya gezmeye başladı. Kaldı ki yanından ayırmadığı bilgisayarı ve yeni deneyimleriyle gayet mutluydu.

Farklı şehirlerle tanışmaya devam eden Stephanie Lee, bu yolculuğunu ucuza getirmenin yolunu da buldu.

Stephanie Lee, Airbnb ile yolculuklarını ucuza getirdi.

Hatta seyahat ettiği 11 ay içerisinde, eski hayatına kıyasla çok daha az para harcadı. Çünkü Airbnb’nin sunduğu fırsatlardan faydalanıp, belirli sürelerle kalacak yerler kiraladı.

Yaklaşık 1 sene içerisinde uçak biletleri için ödediği toplam miktar ise sadece 1.500 dolardı.

800 dolar değerinde uçak biletinin de Stephanie’nin cömert bir müşterisi tarafından verildiğini ayrıca belirtmek isterim. Sonuçta; seyahat yazarı 11 aylık süreç içerisinde Paris, Londra, Barcelona, Singapur, Honolulu, Taipei ve Seul’da kalmak için 10.584 dolar harcadı.

Ve 10.000 dolar tasarruf etti. Zira Los Angeles’ta yaşadığı tek odalı dairesi için faturalar hariç ayda 1.700 dolar ödüyordu.

Kalacağı yerdeki en uygun evi Airbnb’de rahatlıkla bulan blogger, tanıştığı ev sahipleriyle de arkadaşlık kurdu. Merkeze yürüyüş mesafesinde olan evleri tercih eden genç kadın, böylelikle yol masrafını da azaltıyordu.

Profesyonel bir yazar ve blogger olan Stephanie, interneti ve bilgisayarı sayesinde gezip görerek para kazanmanın keyfini aylarca yaşadı.

Şu anda Los Angeles’ta sevdiklerinin yanında olan maceraperest blogger, çok yakında yeniden yollara düşeceğini söylüyor.

Rüzgar nereye eserse dümeni oraya çevireceğini anlatan Stephanie, hem kendi blogu hem de farklı siteler için editörlük yaparak, dünyayı dolaşmaya devam ediyor. Ve görünen o ki parasını gerçekten de epey eğlenerek kazanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum