Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Getir Çalışanlarının Yüzde 11’ini İşten Çıkaracak

Çevrimiçi perakende şirketi Getir bugün global yeniden yapılanma ilan ettiğini bildirerek, 2 bin 500 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Detaylar haberde;
Getir Çalışanlarının Yüzde 11’ini İşten Çıkaracak
HABER GİRİŞ

Gıda dağıtım şirketi Getir bugün yaptığı açıklamayla küresel çapta yeniden yapılanma ilan ettiğini bildirdi. Şirket, beş ülkede 2 bin 500 kişiyi kapsayan toplam işgücünün yüzde 10,9’unu işten çıkarmayı planladığını açıkladı.

Türkiye merkezli Avrupa ülkelerine de hizmet veren market teslimat şirketi Getir, Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerine devam edeceğini belirtti. Reuters haberinde Getir’in geçen ay İtalya, İspanya ve Portekiz’den çıktığını anımsattı.

Covid-19 sürecinin ardından fiziksel mağaza alışverişine geri dönen tüketiciler sebebiyle çevrimiçi perakendecilerin satışlarında düşüş kaydedilmeye başladı. Getir tarafından yapılan açıklamada söz konusu karara ilişkin, “Bu gibi kararlar asla hafife alınmaz.” ifadelerine yer verdi.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, ultra hızlı teslimat hizmetlerinin Covid-19 sürecinde evden çıkamayan müşterilerin de talepleriyle arttığına dikkat çekti.

Pandeminin sürecinin bitmesiyle tüketici, hızlı bir şekilde fiziksel mağazalardan alışveriş yapmaya başladı. Bu durumsa Getir ve diğer çevrimiçi perakendecilerin performansına zarar verdi.

GCM Yatırım Banner

Getir yaptığı açıklamada, dünya genelindeki yeniden yapılanmanın operasyonel verimliliği önemli ölçüde artırmayı hedeflediğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın