Yatırım yapmaya başla!

EarthNow Projesi ile Dünya Gerçek Zamanlı İzlenecek!

Dünyanın önde gelen şirketlerinin finansmanını sağladığı EarthNow projesi hayata geçmeye hazırlanıyor.
EarthNow Projesi ile Dünya Gerçek Zamanlı İzlenecek!

Bugüne kadar insanoğlu dünyayı incelerken sadece uzaydan çekilmiş videolar ile yetiniyordu. Google Earth gibi programlar ya da daha önceden hazırlanmış görseller ve videolar sayesinde dünyanın uzaydan görünümüne tanık olma imkanı buluyorduk.

Ancak önümüzdeki günlerde EarthNow adlı projenin hayata geçmesiyle beraber dünyayı aralıksız ve gerçek zamanlı olarak izleme imkanı bulabileceğiz. Proje ile dünyanın herhangi bir yerini seçip o bölgeyi canlı olarak izleyebileceğiz. Günümüzde bu durum sadece önceden çekilmiş görsellere bakmakla sınırlı kalıyor.

Finansman için Dünya Devleri Devrede!

Gezegenimizin canlı olarak izlenmesine olanak sağlayacak EarthNow adlı çılgın proje için dünyanın önde gelen şirketleri elini taşın altına koymuş durumda. Başta Microsoft kurucusu Bill Gates olmak üzere Airbus, OneWeb ve SoftBank gibi şirketlerin kurucusu olan Greg WylerEarthNow projesinin finansmanını sağlıyor. Yatırımcıların aktarmış oldukları paraya dair net bir açıklama ise yapılmış değil.

Konuyla ilgili son resmi açıklama ise Greg Wyler’den geldi. Wyler yaptığı açıklamada “EarthNow iddialı ve eşi görülmemiş bir proje, ancak amacımız çok basit: İnsanların gerçek zamanlı olarak Dünyayı izlemelerini istiyoruz. Dünyayı canlı ve filtresiz görebilme, inceleyebilme şansına tüm insanların sahip olması gerektiğine inanıyoruz.” diyerek büyük bir heyecan içinde olduklarını ifade etti.

Asıl Hedef Doğa Olaylarını İzlemek

EarthNow projesinin tek amacı dünyanın canlı olarak izlenebilir olması değil. Projenin hayata geçmesiyle beraber dünyada yaşanan pek çok doğa olayının canlı olarak izlenmesi amaçlanıyor. Bunlardan başlıcaları arasında kasırgalar, tayfunlar, orman yangınlarının tespit edilmesi ve terör bölgelerinin izlenmesi yer alıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse proje ile dünyayı doğrudan etkileyen başlıca faktörlerin farkına varılmasının amaçlandığını söyleyebiliriz. Gezegenimizi canlı olarak izleyeceğimiz EarthNow projesinin hayata geçeceği tarihle ilgili ise net bir açıklama yapılmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum