Yatırım yapmaya başla!

Yapay Zeka ile Gerçek Olmayan Görüntüleri Tespit Eden Yazılım GeliştirildiBilindiği üzere çeşitli fotoğraf düzenleme programlarının yardımıyla sahte görüntülerin yer verildiği pek çok fotoğrafa rastlamak mümkün olmakta. Bu fotoğrafların bazıları pazarlama amaçlı bile kullanılabiliyor. Çok önceki yıllarda montaj görüntüleri tespit etmek son derece kolaydı.

Ancak teknolojinin gelişmesi ile beraber gerçeğe yakın sahte görüntüler elde etmek mümkün hale geldi.Bu noktada MIT ve IBM araştırmacıları yapay zeka destekli geliştirdikleri bir yazılım ile bu işlemi bir üst seviyeye taşıyorlar. Uzmanlar geliştirdikleri yeni sistemin, sahte görüntüleri tespit etmede son derece başarılı olduğunu belirtiyor.

GANpaint Studio adı verilen program yapay zeka ile desteklendi ve kullanıcılara ücretsiz demo sürümü sunuldu. Ancak bu teknolojinin bir de handikapı mevcut. Bu yazılım sayesinde sıfırdan hiç olmayan bir görüntüyü tasarlamak mümkün.

Geliştirilen yazılımın nesneler arasındaki farkı mükemmele yakın ayırt ettiği belirtiliyor. Bilindiği üzere Adobe ve benzeri şirketlerin bu tarz görüntüleri tespit etmek üzere bazı araçlar geliştirmiş durumda. Buradan MIT ve IBM ortak yapımı fotoğraf analiz programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hazırlanan tanıtım görüntüsünü ise videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum