Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gerçek Arkadaşlarımızı Diğerlerinden Ayıran 9 Özellik

Etrafımızda birçok arkadaşımız vardır ama kötü zamanlarımızda çoğuna ulaşamayız. İşte gerçek arkadaşın özellikleri.
Gerçek Arkadaşlarımızı Diğerlerinden Ayıran 9 Özellik
Son Güncelleme: 
Yorum

Arkadaşlar, şu dünyada sahip olduğumuz en değerli şeylerden değil mi? Her ihtiyacımızda yanımızda bulunurlar. Ne olursa olsun bizi yalnız bırakmazlar. Sinirlendiğimiz, kızdığımız, yanımızda istemediğimiz anlarda bile.

İnsanın arkadaşlarının olduğunu bilmesi iyi hissettirir. Ancak arkadaşlarımızın gerçek mi yoksa sahte mi olduklarını anlamamız biraz zaman alabilir. Başımıza kötü bir şey gelmedikçe iyi mi kötü mü olduklarını anlamak zor olabilir. Ne de olsa herkes yüzümüze gülüyor. İnsanları tanımak için zamana ihtiyaç duyarız. Bir kere tanıdığımızda ise onlarla olan ilişkilerimizi ona göre şekillendirmeliyiz. Arkadaşlıklarına inanmadığımız insanlara güvenip bir işe kalkışmamalıyız. Zaten gerçek arkadaşlarımız ile sahtelerini ayırabileceğimiz birçok özellik var.

Haydi, bunlara bir göz atalım:

1 Tüm Anlarımızda Bizi Desteklerler

Tüm Anlarımızda Bizi DesteklerlerGerçek arkadaş, her zaman daha iyisini yapabileceğimiz konusunda bizleri cesaretlendirir. Bu topluluk önünde dans etmek veya kariyerimizi değiştirmek olsun, hiç fark etmez. Onlar daima bizim yanımızdadırlar. Sahte arkadaşlar ise böyle durumlarda direkt kendilerini belli ederler. Konu hakkında yorum yapmaktan kaçınır veya yapmamamızı/ yapamayacağımızı söylerler.

2 Şapşallaşmaya Başladığımızda Yadırgamazlar

Şapşallaşmaya Başladığımızda Yadırgamazlarİnsanlık hali, ara sıra hepimiz sıkıntıdan geyik yapabiliyoruz. Gerçek arkadaşlar, geyik yapmaya başladığımız zamanlarda gayet eğlenirler. Hatta bize katılırlar! Ancak diğer arkadaşlarımız maalesef bu kadar sabırlı ve ılımlı yaklaşmayabilir. Susturmaya veya ortamdan uzaklaştırmaya çalışabilirler. Gerçek arkadaşlar bunları yapmaz, demiyorum. Yapabilirler ama bunu yaparken de samimiyetlerinin farkına varırız.

3 Affetmek Konusunda Onlardan Daha İyisi Yoktur

Affetmek Konusunda Onlardan Daha İyisi YokturBazen işleri ciddi anlamda batırabiliriz. Böyle durumlarda sahte arkadaşlarımızla ilişkimiz sonlanabilir; ama gerçek arkadaşlarımız, arada sırada böyle şeyler yapabileceğimizi bilir. Öyle saçma sapan hataların arkadaşlığımızı mahvetmesine izin vermezler.

4 Her Zaman Arkamızı Kollarlar

Her Zaman Arkamızı KollarlarSorun ne olursa olsun, karşımızda kim olursa olsun; onların ne tarafta olacağını her zaman biliriz. Haksız olsak dahi! Sorgusuz sualsiz, bizim tarafımızda olurlar. Onlar için olayın ne olduğu, karşı tarafın kim olduğu gibi durumlar pek önemli değildir. Bunu, yalnızca gerçek dostlar yapar. Sahte arkadaşlarımıza ise ulaşamama ihtimalimiz dahi vardır. Belki, karşı tarafta bile görebiliriz. Pek güven olmuyor sonuçta.

5 Değişik İlgi Alanlarımıza Saygı Duyarlar

Değişik İlgi Alanlarımıza Saygı DuyarlarSahte arkadaşlarımız, sevdiğimiz her şeyi onaylamayabilirler. Üstüne bir de bunun hakkında dalga geçerler. Ancak gerçek arkadaşlarımız bu konuda dalga geçse dahi her zaman destekleyici de olurlar. Bağıra bağıra Ajdar söylemek istediğinizde dahi! Dalga geçseler bile sonumuz, şarkıyı beraber söyleyerek bitebilir.

6 Sürekli İletişim Halinde Olurlar

Sürekli İletişim Halinde OlurlarSahte arkadaşlarımız, yalnızca ihtiyaç duyduklarında veya yalnız kaldıklarında bize ulaşırlar; ama gerçek arkadaşlar öyle değildir. Farklı ülkelerde olsak dahi bize ulaşırlar. Hayatımızda neler olup bittiğini öğrenmek isterler. Yardım edebilecekleri herhangi bir durum olup olmadığını sorarlar. İşte, bu yüzden onlar gerçek arkadaştır.

7 Verilen Sırları Sonsuza Dek Saklarlar

Verilen Sırları Sonsuza Dek SaklarlarSahte arkadaşların bu konudaki tutumları bellidir. Ağzınızdan zorla bir şeyler almak ister sonrasında ise başka arkadaşlarıyla bunları paylaşıp, dedikodumuzu yaparlar. Gerçek arkadaşlar ise ne şartlar altında olursa olsunlar, sırlarımızı bir başkasıyla asla paylaşmazlar. Hatta sırlarımız hakkında sağda solda dedikodu yapanlara ise yalan yanlış, bilip bilmeden konuşmamaları gerektiğini söylerler.

8 Yoğun Olsalar Dahi Bir Şekilde Zaman Ayırmasını Bilirler

Yoğun Olsalar Dahi Bir Şekilde Zaman Ayırmasını BilirlerAz önce de dediğim gibi sahte arkadaşlar ihtiyaç duymadıkları veya yalnız kalmadıkları anlar dışında pek görüşme taraftarı olmazlar. Ancak gerçek arkadaşlar çok fazla yoğun olsalar dahi görüşebilmek için ellerinden geleni yapar ve zaman ayırmaya çalışırlar. Zaten bu yüzden onlara gerçek arkadaş deniyor.

9 Her Zaman Ağlayacak Bir Omuz Verirler

Her Zaman Ağlayacak Bir Omuz Verirlerİki arkadaş çeşidinin arasında en büyük fark hayatımızdaki inişli ve çıkışlı anlarda belli olur. Düşüşe geçmeye başladığımızda sahte arkadaşlar, ulaşılamaz veya yanımızda olsalar dahi konuyu değiştirmeye çalışırlar. Gerçek dostlar ise her zaman ağlayacak bir omuz verir, yanımızda olmasalar dahi ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışırlar.

Hayatımızda her zaman sahte ve gerçek arkadaşlar olacaktır. Önemli olan, bu ikisini ayırt edebilmek ve insanlara ona göre değer vermektir. Çevrenizde yüzlerce sahte insan olacağına iki üç tane yakın arkadaşınız olsun daha iyi. Çünkü onlar, sizin sırtınızın yere değmesine izin vermez.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu