Yatırım yapmaya başla!

George Soros’un Vakfı Artan Baskılar Nedeniyle Macaristan’dan Ayrılıyor!

Ünlü milyarder George Soros tarafından kurulan vakıf, artan baskılar nedeniyle Macaristan’dan ayrılıyor. Ayrıntılar haberimizde;
George Soros’un Vakfı Artan Baskılar Nedeniyle Macaristan’dan Ayrılıyor!

Ünlü finans spekülatörü ve girişimci George Soros, bu kez gündeme Open Society Foundations isimli vakfının Macaristan’dan çıkartılmasıyla geldi. 88 yaşındaki ünlü fon milyarderinin kurduğu vakfın başkan yardımcısı Patrick Gaspard, konuyla ilgili açıklamasında Budapeşte’den çıkma nedenlerinin artan baskılar olduğunu belirtti. Daha açık söylemek gerekirse bu durumu; politik baskıların arttığını ve var olan hukuk yapısındaki değişikliklerin etkili olduğunu söyleyerek açıkladı.

Bugün yapılan duyuruda; Open Society Foundations’un operasyonlarını Budapeşte’den Almanya Berlin’e taşınacağı kaydedildi.

Open Society Foundations Macaristan'ı Terk EdiyorSonuçta; geçtiğimiz günlerde yeniden seçilen Viktor Orban liderliğindeki göçmen karşıtı Macar hükümeti “Soros’u durdur” kampanyasıyla büyük ses getirmişti.

Ayrıca Soros vakfı, mültecilerin Avrupa’ya yerleştirilmesi için plan yapmakla suçlanıyordu. Vakıftan yapılan açıklamada da hükümetin vakfın faaliyetlerini durdurmak için 100 milyon euro harcadığı ve Open Society Foundations – Açık Toplum Vakıfları hakkında yanlış bilgiler ortaya atıldığı görüşleri savunuldu.

İlaveten; Open Society Foundations’un yeni yasaya karşı itiraz etmek için yasal yollara başvuracağı belirtildi.

George Soros'un Vakfı Budapeşte'den Ayrılıyor Ancak Patrick Gaspard’ın da söylediği gibi vakfın faaliyetlerinin ve ekibinin güvenliğini hükümet müdahalelerinden korumak imkansız hale geldiği için Macaristan’dan taşınma kararı alındı.

Kaldı ki yaşanan gelişmeler de George Soros’un vakfının Macaristan’da barınamayacağı yönünde fikir veriyordu. Hatta geçtiğimiz gün karşılaştığımız haberlerde; yeni hükümetin kurulmasının ardından ilk işin Soros’u durdur yasasının olacağı yazılmıştı.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya Başbakanı Morawiecki ile görüştükten sonra Soros’u durdur yasa tasarısıyla ilgili konuşmuştu.

Macaristan Soros2u Durdur Kampanyaları Yeni hükümet kurulduktan sonra ilk işin Soros’u durdur yasa tasarısının meclise sunulacağını söyleyen Orban, yasa dışı göçü destekleyen kuruluşlara % 25 vergi getirilmesini savunmuştu. Öte yandan George Soros’un kuruluşlarının Rusya’dan gelen yasakla da çok konuşulduğunu hatırlatalım.

Tüm bunların ötesinde; George Soros’un Open Society’e yaptığı dev bağışla birlikte vakfın, dünyanın ikinci en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldiğini de belirtelim. Keza ünlü milyarder servetinin büyük bir bölümüne tekabül eden 18 milyar dolarlık kısmını Open Society’e bağışlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum