Yatırım yapmaya başla!

George Soros, Trump’ın Huawei ve Çin Politikasını Överek Şaşırttı!

Ünlü milyarder George Soros, bugün WSJ’de yayınlanan bir yazıda Donald Trump’ın politikalarını överek şaşkınlık yarattı. İşte detaylar;
George Soros, Trump’ın Huawei ve Çin Politikasını Överek Şaşırttı!

Milyarder yatırımcı ve liberal politik aktivist George Soros, Wall Street Journal’da yayınlanan bir yazıda Donald Trump’ın politikalarını ender bir şekilde övdü ancak başkanın kendi stratejisini baltalayacağından endişe duyduğunu söyledi.

Trump’ın Çin üzerine politikasını “tutarlı ve gerçekten iki taraflı” ifadeleriyle nitelendiren Soros, “Trump yönetiminin en büyük, belki de yegane dış politika başarısı” dedi. Trump yönetiminin Huawei’i ulusal güvenlik tehdidi gerekçesiyle Ticaret Bakanlığı’nın varlık listesine koymakta haklı olduğunu da belirtti.

Çin’i yapay zeka ve makine öğreniminde tehlikeli bir rakip olarak tanımlayan Soros, 5G pazarında rekabet edebilme kabiliyetinin Huawei’nin ABD şirketlerine bağımlılığı tarafından ciddi şekilde engellendiğini aktardı.

George Soros, Çin Yapay Zeka Makine Öğrenimi Tehlikeli Bir Rakip “Huawei varlık listesinde kaldığı sürece çok önemli bir teknolojiden yoksun olacak ve ciddi şekilde zayıflayacak” diyen Soros, bunların yanında Trump’ın ticari görüşmelerde Çin’e imtiyaz olarak Huawei’i varlık listesinden çıkarabileceğinden endişelendiğini vurguladı. Trump’ın 2020 seçimlerine giderken bu tür görüşmeler düzenlemek isteyeceğine inanan Soros, başkanın kongre onayı almadan Huawei’i varlık listesinden çıkarmaması için değişiklikler yapılsa da onun bu kısıtlamayı engellemeye çalıştığını öne sürdü.

Cumhuriyetçilerin Trump’ın Komünist Partisi’nin işlettiği telekom devini kurtarmasına izin vermesi durumunda, en temel demokratik sorumluluklarından vazgeçeceklerini söyledi.

George Soros, Trump Çin Huawei İmtiyaz Vermemeli Özetlemek gerekirse Soros, Trump’ın Çin politikasının büyük bir başarı olduğunu ama Xi Jinping’le bir anlaşmanın bunu sarsabileceğini öne sürdü. Kendisi Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı bir konuşmada da Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i açık toplum için en büyük tehlike olarak göstermişti.

O zaman da makine öğrenimi ve yapay zeka olgularına dikkat çeken Soros, bunların baskılayıcı rejimlerin eline verebileceği kontrol araçlarının açık toplumlar için en ölümcül tehlike olduğunu iddia etmişti. Çin’in üzerinde çalıştığı sosyal kredi sisteminin de üzerini çizerek; “Bu, bireyin kaderini tarihte eşi benzeri görülmemiş şekilde tek partili devletin çıkarlarına tabi tutacak” ifadeleriyle uyarmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum