Yatırım yapmaya başla!

George Soros Yılın İlk Çeyreğinde Tesla’ya 35 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Ünlü milyarder George Soros, 2018’in çeyreğinde Tesla’ya 35 milyon dolarlık yatırım yaptı. Soros, son dönemde tartışmalı haberlerle gündeme gelen Tesla’nın yatırımcısı olarak dikkat çekti.
George Soros Yılın İlk Çeyreğinde Tesla’ya 35 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Ünlü milyarder George Soros, son dönemde tartışmalı haberlerle gündeme gelen, hatta iflas yolunda ilerlediği söylenen Tesla’ya yaptığı yatırımla dikkat çekti. Daha dün, artan baskılar neticesinde Open Society Foundations’un Macaristan’dan ayrıldığı yönündeki haberlerle başlıkları süsleyen George Soros, bu kez de Elon Musk’ın Tesla’sına verdiği destekle manşetlerde yer etti.

Kaldı ki bu, George Soros’un zor durumda olan bir şirkete yaptığı ilk yatırım da değildi. Nitekim kendisi aylar önce düşen Snapchat hisselerini elden çıkarmayacağını söyleyerek Evan Spiegel’in platformunun arkasında durmasıyla konuşulmuştu.

George Soros’un ABD merkezli yatırım şirketi Soros Fund Management, 2018’in ilk çeyreğinde 35 milyon dolarlık hisse senedine çevrilebilir tahvil alımı yaptı.

Soros Fund Management Tesla'dan 35 Milyon Dolarlık Tahvil Satın AldıVe bu yatırım doğal olarak dikkat çekti. Çünkü Tesla son dönemde pek iç açıcı haberlerle gündeme gelmiyordu. Öyle ki Goldman Sachs yatırımcılarına Tesla hisselerini elden çıkarmalarını önermiş, pek çok uzman şirketin iflas yolunda ilerlediğini öne sürmüştü.

Haftalar önce de Tesla hisselerinin son bir yılın en düşük seviyesine gerilediği görülmüş, “Elon Musk’ın şirketi 4 aya iflas eder” yorumu yeniden akıllara gelmişti.

Son olarak ise Tesla Model S’in otopilotu devredeyken yaptığı son kaza, şirket hakkında olumsuz yorumlar yapılmasına neden oldu.

George Soros'un Tesla Yatırımı Dikkat ÇektiGeçtiğimiz hafta Utah’ta meydana gelen kaza dışında ABD’de Tesla otomobilleriyle iki kaza daha yaşanmış, yetkililer olaylarla ilgili soruşturma başlatmıştı. Basının da yoğun ilgisi neticesinde Tesla kazaları tüm dünyada yankı uyandırsa da Elon Musk bu duruma tepkisini göstermeyi ihmal etmedi.

Geçen gün yaptığı Twitter paylaşımında ABD’deki otomobil kazalarında ölen binlerce kişi yerine Tesla kazalarının gazetelerin ön sayfaları arasında yer almasını eleştirdi.

Tesla’ya 35 Milyon Dolar Yatıran George Soros, Amazon, Alphabet ve Netflix’teki Hisselerini Artırdı!Neticede; daha birçok tartışmalı haberle gündeme gelen Elon Musk ve şirketinin, George Soros’tan böyle büyük bir yatırım alması haliyle piyasalarda etki yarattı. Diğer taraftan; dün açıklanan SEC verilerine göre George Soros, Soros Fund Management aracılığıyla birkaç ünlü şirkete daha yatırım yaptı.

Geçtiğimiz yıl Overstock.com’un blockchain girişimlerine yatırım yapan Soros, Ocak – Mart döneminde Amazon’dan 51.200 adet hisse satın aldı. Ayrıca Alphabet’ten 20.800 hisse alımı yapan Soros, Netflix’ten de 148.500 adet hisse aldı. Bunların yanında 2017’nin dördüncü çeyreğinde Facebook hisselerini elden çıkaran milyarder, Twitter’daki küçük payını da bıraktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum