Yatırım yapmaya başla!

George Soros Rusya’da Yasaklandı

George Soros Rusya’da Yasaklandı

Dünyanın en büyük yatırım uzmanı ve spekülatörü olarak bilinen George Soros‘un kuruluşları Rusya’da yasaklandı. Rusya Başsavcılığı Soros’un kuruluşlarını istenmeyen kuruluş olarak ilan edip, ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle yasakladı.

Bu yasaktan sonra hiçbir Rus vatandaşı, kurum ve kuruluşları George Soros‘un projelerinde yer almayacak. Kararın ihlal edilmesi halinde cezai yaptırım uygulanacağını, yasağın tekrar edilmesi durumunda ise hapis cezası uygulanacağını söyleyen Rusya Başsavcılığı, aldıkları kararın önemini de bu şekilde vurgulamış oluyor.

Dünyanın her yerine yaptığı yardımların yanında başarılı tahminleriyle de tanınan Soros’un hemen her ülkede kuruluşu bulunuyor. Türkiye’de de bulunan Açık Toplum Enstitüsü ve Açık Toplum Enstitüsü Yardım Kuruluşu ise bunların en başında geliyor. İşte Rusya hükümeti bu kuruluşların ülkelerinde faaliyet göstermesine yasak getirdi.

Türkiye demişken, geçtiğimiz hafta bir Rus uçağının Türk kuvvetleri tarafından düşürülmesinden sonra iki ülke arasında gergin günler yaşanmaya başladı. Rusya bu olaydan sonra bir dizi yaptırım uygulamaya başladı. Ülkede bulunan Türk iş adamlarının sınır dışı edilmesinden, hava yolları trafiğinin kesilmesine kadar getirilen birçok kısıtlama ile gerginlik devam ediyor.

Son olarak Rusya Başbakan yardımcısı Arkady Dvorkovich; “Rusya Türkiye’den sebze, meyve ve zirai ürün ithalatını yasaklayacak. Şu anda Türkiye’den sanayi ürünleri ithalatını yasaklamaktan kaçınıyoruz. Rusya gerekli olursa Türkiye’ye yaptırımları genişletebilir,” şeklinde açıklama yaptı.

Dvorkovich, 2016 yılında Türk taşımacılık şirketlerine de kısıtlama getirileceğini, şu an 8000 olan karayolu taşımacılığı yapan Türk şirketi sayısının önümüzdeki yıl itibariyle dörtte bir oranında azaltılacağını sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum