Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Milyarderden Overstock.com’un “Blockchain” Girişimlerine Dev Yatırım!

George Soros yine dev bir yatırımla gündeme oturdu. Ünlü milyarderin son dönemin en çok konuşulan teknolojisi Blockchain’i desteklemesi dikkat çekti.
Ünlü Milyarderden Overstock.com’un “Blockchain” Girişimlerine Dev Yatırım!

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan George Soros, yine dev bir yatırım yaparak gündeme oturdu. Zira günümüzün en büyük yatırım uzmanı ve spekülatörü olarak da tanınan Soros, blockchain teknolojisi için milyonlarca dolarlık fon sağladı.

Daha birkaç ay önce 18 milyar dolarlık bağışıyla konuşulan George Soros, yüksek miktardaki yardımıyla Open Society’i dünyanın 2. en büyük vakfı haline getirmişti. Kaldı ki insan hakları, eğitim, sağlık, hukuk ve ekonomi konularını ele alan alanlarda çalışmalar yapan vakfa bağış yapmasıyla herkesin takdirini kazanmıştı.

Ondan önce de George Soros düşen Snapchat hisselerine destek vermiş, popüler platformun yeniden yükselişe geçeceğine inandığını göstermişti.

George Soros Düşen Snapchat Hisselerine Destek Ünlü isim şimdi de blockchain girişimleri için yaptığı yatırımıyla dikkat çekti. E-ticaret devi Overtstock.com’un blockchain girişimlerini destelemek amacıyla 100 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurmasıyla ortaya çıkan haber, büyük yankı uyandırdı.

Gerçi Overstock.com bu yatırımı kimden aldığını doğrudan söylemedi ama SEC’e yapılan açıklamada şirketin 100 milyon dolarlık fon aldığı bilgisine yer verildi.

Overstock.com 100 Milyon Dolarlık YatırımBuna ek olarak; Overstock.com’un CEO’su Patrick M. Byrne’nin CoinDesk’e yaptığı açıklamaya göre dev yatırım George Soros tarafından yönetilen Quantum Fund’dan geldi. Ayrıca 100 milyon dolarlık yatırımın Overstock.com’un blockchain girişimlerinin büyük bir bölümünü finanse edeceği belirtildi.

Sonuçta; Patrick M. Byrne’nin kripto para birimlerinin güçlü bir destekçisi olduğu biliniyor.

Overstoc.com CEO'su Açıklama Patrick M. ByrneÖyle ki 2014 yılında bitcoini ödeme sistemi olarak kabul eden ilk büyük şirketler arasında Overstock.com da vardı. Kısacası; e-ticaret devinin CEO’sunun blockchain teknolojisine ağırlık vermesi gayet makul.

Sonuçta; blockchainin geleceğin teknolojisi olacağını düşünen daha pek çok kişi ve şirket var.

Popüler Blockchain TeknolojisiOnlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde bitcoin kulaksa blockchain boynuz yorumu yapan Akbank! Öte yandan; TCMB’nin bitcoin ve blockchain için çalışma grubu oluşturduğunu da biliyoruz.

Neticede; blockchain bankaların ve dev şirketlerin birbiri ardına kullanmaya başladığı bir teknoloji. Nitelim Overstock.com da blockchain girişimleriyle hem geleneksel hem de kripto para ödemelerine imkan tanıyarak, bunları aynı çatı altında toplamayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum