Paylaşım

Milyarder Yatırımcı George Soros Davos Kehanetleriyle Olay Yarattı!


 

Milyarder yatırım uzmanı George Soros, Davos Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarla tüm dünyanın dikkatini çekti. İşte Soros’un politikadan teknolojiye farklı konulardaki tahminleri;

Davos Zirvesi’nde yaptığı konuşmayla Baba Vanga misali kehanetlerde bulunan George Soros, Google ve Facebook’tan tutun da Donald Trump’ın başkanlığına varana kadar birçok konuda yorum yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Overstock.com’un blockchain girişimlerine yaptığı dev yatırımla gündeme gelen ünlü milyarder, Dünya Ekonomi Forumu kapsamında düzenlenen akşam yemeğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte gündeme oturmasına şaşırmayacağınız Soros yorumları;

87 yaşındaki ünlü iş adamı Facebook ve Google’u “demokrasiye zarar vermek için manipüle edilen tekeller” sözleriyle yorumladı.

George Soros Facebook Google Yorumuİki dev şirketin, internetteki reklam gelirlerinin yarısını kontrol ettiklerini söyleyen Soros, neredeyse tekel olan Facebook ve Google’ın sıkı bir denetimden geçirilmeleri gerektiğini belirtti. Çünkü ünlü milyardere göre iki kurumun adil ve şeffaf bir şekilde hizmet verip vermediğini kimse bilmiyor.

Teknoloji şirketlerinin Çin gibi pazarlara ulaşması için hükümetlerle işbirliği yapacağını belirten Soros, Facebook ve Google’ın günlerinin sayılı olduğunu belirtti.

Soros, Facebook ev Google'ın Sonunun Geldiğini SöylediSoros’un bu sözlerinin Profesör Scott Galloway’in Facebook, Amazon ve Google 50 yıl içinde yok olacak yorumunu hatırlattığını da ayrıca belirtelim. Konuşmasında son dönemin en popüler konusu bitcoine de değinen Soros, kripto para biriminin balon olduğunu söyledi.

Haliyle Soros’un kripto para yorumu bitcoin için yazılan felaket senaryoları arasına bir yenisini daha ekledi.

George Soros Bitcoin Balon DediYeri gelmişken; Japonya’nın en büyük platformunun para çekimini durdurduğunu ve kripto paralarda ciddi düşüşler yaşandığını da ekleyelim. Öte yandan; Macar asıllı milyarder ABD Başkanı Donald Trump hakkında da öngörülerde bulundu. Trump’ın “dünyayı tehdit” ettiğini söyleyen Soros, onun kısa süre içinde yok olacağını söyledi.

Trump’ın 2020 ya da daha önce başkanlık koltuğundan kalkacağını dile getiren milyarder, açıklamalarıyla tüm dünyanın dikkatini çekti.

George Soros: Trump'ın Sonu GeldiÖte yandan AFP, Soros’un geçen yılki Davos kehanetlerinin çoğunun gerçekleşmediğini vurguladı.

Nitekim Soros, Trump’un başkanlık seçiminden sonra ABD borsasındaki yükselişin sona ereceğini ve Çin’in büyümesinin sürdürülebilir olmadığını belirtmişti. Fakat yatırımcının her iki öngörüsü de gerçekleşmedi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın