Yatırım yapmaya başla!

41. ABD Başkanı George H. W. Bush Hayatını Kaybetti!

Amerika Birleşik Devletleri'nin 41. Başkanı George H. W. Bush’un hayatını kaybettiği açıklandı. Detaylar haberimizde;
41. ABD Başkanı George H. W. Bush Hayatını Kaybetti!

1989 – 1993 yılları arasında ABD Başkanı olarak görev yapan ve 43. ABD Başkanı George W. Bush’un babası olan George H.W. Bush’un hayatını kaybettiği açıklandı. Açıklama tüm dünyada yankı uyandırırken “Baba Bush” olarak da bilinen eski başkanın ölüm haberini sözcüsü Jim McGrath’ın Twitter’dan duyurduğu kaydedildi.

41. ABD Başkanı’nın bir süredir hastanede tedavi gördüğü ve 94 yaşında Teksas eyaletinin Houstan kentinde öldüğü bildirildi. Jim McGrath da Twitter’dan şu açıklamayı yaptı: “Jeb, Neil, Marvin, Daro ve ben kayda değer 94 yıllık yaşamının ardından babamız Bush’un öldüğünü açıklamaktan dolayı üzgünüz. George H.W. Bush yüksek bir karaktere sahipti ve bir evladın isteyebileceği en iyi babaydı.”

Baba Bush olarak da bilinen 12 Haziran 1924 doğumlu George H.W. Bush’un 30 Kasım 2018’de hayatını kaybettiği açıklandı.

Baba Bush ÖldüHayatta olan ABD başkanları ve başkan yardımcılarının en yaşlısı olan George H.W. Bush’un sözcüsü Jim McGrath, haberi Twitter’dan duyurdu. Buna göre 41. ABD Başkanı’nın 94 yaşında Teksas eyaletinin Houstan kentinde öldüğü bildirildi. Connecticut eyaleti senatörlerinden banker Prescott Sheldon Bush ile Dorothy (Walker) Bush çiftinin çocukları olarak ayrıcalıklı bir aile de dünyaya gelen Baba Bush, iyi bir eğitim almış ve ABD’nin önemli pozisyonlarında görevler yapmıştı.

Eğitiminin ardından Deniz Kuvvetleri’nde yedek subay olan George H.W. Bush, II. Dünya Savaşı’nda yer aldı ve Üstün Uçuş Nişanı kazandı.

George H.W. Bush 94 Yaşında Öldü1945’te Barbara Pierce ile evlenen Bush’un, aralarında kendinden sonra ABD Başkanı olacak George W. Bush’un da olduğu 6 çocuğu dünyaya geldi. Savaşın ardından Yale Üniversitesi’ne giren, mezun olduktan sonra da iş hayatına atılan George H.W. Bush, 1959 yılından itibaren Cumhuriyetçi Parti’de etkin bir şekilde görev almaya başladı.

Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi, CIA ve ABD İrtibat Bürosu başkanlığı gibi konumlara gelen George H.W. Bush, 1980’de Ronald Reagan’ın Başkan Yardımcısı oldu. 1988 yılında ise rakipsiz denebilecek bir şekilde aday olarak ABD Başkanı seçildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum