Yatırım yapmaya başla!

Büyük Başarılara İmza Atmış Audi K.Amerika CEO’su Artık “Genesis” için Çalışacak!

Genesis, Kuzey Amerika'da premium markalar arasında zirveyi kafa koymuş ve Audi'nin Amerikan CEO'sunu kendi bünyesine katmış.
Büyük Başarılara İmza Atmış Audi K.Amerika CEO’su Artık “Genesis” için Çalışacak!

Genesis Amerika başarısını katlamak için çok özel bir ismi bünyesine kattı. Hyundai’nin lüks yükselen markası, Lexus gibi Kuzey Amerika pazarını temsil ediyor. Hyundai’nin geliştirmiş olduğu teknoloji ve ayrı tutulan lüks donanımlarla beslenen Genesis modelleri, başarısını kısa sürede kanıtlamış bir markadır.

Bunu daha fazla üste taşımak için Audi’nin Amerika pazarındaki çıkışlarının pay sahibi olan Mark Del Rosso, CEO olarak Koreli markaya atandı. Artık markanın büyüme sürdürülmesi bu kişinin sorumluluğunda olacak.

Mark Del Rosso’nun farklı markalarda gösterdiği başarılarını izleyen Genesis, çok doğru bir şeye karar vermiş.

En başta Rosso, göreve geldikten sonra ilk modeli GV80 SUV modeli olacak. 4×4, Amerika piyasasında veya Avrupa’da Mercedes GLE ve BMW X5 ile yarışacak. 21 Ekim 2019’dan itibaren Genesis koltuğunda oturacak Rosso, Hyundai Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Jose Munoz’ya ve Güney Korede’ki küresel merkeze direkt olarak rapor verecek.

Erwin Raphael ise Kuzey Amerika’daki Genesis Motors COO’su olarak göreve devam edecek. Genesis’in satış ve pazarlama dahil ABD’deki stratejisinden ve operasyonlarından sorumlu olacak ve yeni atanan CEO’ya rapor verecek.

Peki Mark Del Rosso hangi firmalarda çalışmış ve neler yapmış?

Sektörde 25 yılı aşkın süredir çalışan Rosso’nun otomotiv bilgisinin üst düzeyde olduğu söyleniyor. Lexus, Bentley ve Audi gibi markaların geliştirmesinde 20 yıllık bir emeğinin olduğu söylendi.

Genesis öncesindeki çalışma yerlerini sıralayacak olursak; Alman otomobil üreticilerinin dünyanın en büyük üçüncü satış bölgesi olan Audi of America‘nın başkanlığını yaptı. Bentley’deki çalışma sürelerinde markanın dünyanın en büyük sayış hacmi bölgesi olan Bentley Motors için Amerika Başkanlığı ve CEO’luk görevinde bulundu.

17 yılını verdiği Lexus’ta, Toyota Motors Sales’teki çalışmalarıyla çeşitli endüstri deneyimini bir araya getirdiği söylendi. Jose Munoz, “Mark’ın genel olarak kanıtlanmış sicili ve lüks markaların önde gelen tecrübesi göz önüne alındığında, Genesis Motors Kuzey Amerika’nın büyümesini hızlandıracak ve lüks otomotiv markaları merdivenin zirvesine tırmanacak konumda olacağından eminim.” dedi.

Genesis’in bunun gibi bir tecrübeli insanın peşine düşerek onu kendisine çekmesindeki tek neden Kuzey Amerika pazarındaki zayıf faaliyetleri. Yinede raporlara bakıldığında yılın 9 ayında Genesis satışlarının %67 artışla 14.909‘a yükselmiş. Bu satışlarında G70, G80 ve yeni kasasına kavuşan amiral gemi G90 ile gerçekleştirilmiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum