Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Genesis Global’den Acheson, 2022’de Kripto Paralara Kurumsal Yatırımın Artmasını Bekliyor

Genesis'in piyasa öngörü başkanı Noelle Acheson, finansal kurumların gelecek yıl hem kripto sektörüne yatırımlarını hızlandırmasını bekliyor.
Genesis Global’den Acheson, 2022’de Kripto Paralara Kurumsal Yatırımın Artmasını Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Genesis Global Trading’in piyasa öngörüleri başkanı Noelle Acheson, 2022’de kripto endüstrisine yapılan kurumsal yatırımlara ilişkin tahminini paylaştı. Acheson yeni yılda piyasadaki yatırımlarda önemli oranda artış bekliyor.

Noelle Acheson, bu yıl kripto alanındaki kurumsal büyümenin devam etmesinin bu yıl olduğu gibi devam etmesini beklediğini ifade etti. Yönetici yeni yılda bunun daha da hızlanacağına inanıyor.

Genesis uzmanı hem doğrudan token yatırımından hem de altyapısını oluşturan kripto para birimi alanında çalışan şirketlere yapılan yatırımdan bahsetti. 2021’in muhtemelen kripto alanında 40 şirketin tek boynuzlu atlara dönüştüğünü bildirdi.

Acheson’a göre, finansal kurumlar kripto portföylerini çeşitlendirmeye ve Bitcoin’in yanı sıra riskli ancak daha yüksek getirili olanlar bile olsa diğer kripto tokenlerine yönelmeye istekli görünüyorlar. Bilindiği üzere varlık yöneticisi Grayscale, altcoin yatırım ürünleri sunuyor.

Bu ürünler arasında Terra ve Solana gibi kripto paralar yer alıyor. Kripto para madencilerinin Çin baskısı sonrası başka bölgeler göç etmesinden de bahseden Acheson, bunların önemli bir bölümünün ABD’ye taşındığının altını çizdi.

Acheson’a göre bu, madencilik şirketlerine yenilenebilir enerji kaynaklarına erişim ve bankalardan, kurumsal yatırımcılardan ve hatta halka arzdan daha fazla finansman da dahil olmak üzere daha fazla avantaj sağlayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%