Yatırım yapmaya başla!

Genesis Essantia Konsept’in Üretimini Yapmayı Düşünüyor!

Genesis'in 2018 yılında tanıtılan Essentia konsept için üretim planlarının başladığı bildirildi. Ayrıca Koreli şirketin farklı model yapımları da konuşuldu.
Genesis Essantia Konsept’in Üretimini Yapmayı Düşünüyor!

Genesis Essentia Concept aracı 2018 New York Otomobil Fuarı’nda gösterilmişti. Hyundai atılımlarını lüks kavramda elektrikli araç yönüne çevirmişti. Spor araç olarak tasarlanan Essentia’nın uçuk şekilleri üretim halinde belki olmayacak ancak vurgunun yapıldığı bölümler burası değil. Süperman armasına benzeyen ızgara şekliyle gelen coupenin fuarda en ilgi çeken araçlardan birisi olmuştu.

Genesis mühendislerinin en son teknoloji ile harmanladıkları aracın üretime geçme haberini CEO Manfred Fitzgerald verdi. Dış kısımda göz alıcı şekillerle beklediğimiz ve kokpitinde ekran bolluğunun yaşanacağı spor aracın şasi kısmında yapılan çalışmalarının en kritik bölge olduğu söylendi. İşte detaylar;

Fitzgerald, Essentia’nın üretim bilgisini Motor Trend röportajında söyledi.

Temelde bu araca Essentia olarak bakabiliriz ancak o aslında yeni bir elektrikli spor araba kavramının ön gösterimi. Onunla geliştirilen bazı kısımlar, düşünülen projenin başlangıcı olacak. Şirket en başta aracın özel şasisini doğruladı.

Yönetici, güç aktarma sistemi denklemini doğrulmaya ve onunla gitmek istedikleri yolu belirlemeye çalıştıklarını aktardı. Buradan aracın henüz ne kadarlık güçlerde çıkacağı ve hangi kısma hitap edeceğinin henüz belirlenmediğini görüyoruz. Ucu açık bir açıklama olmuş!

Fitzgerald, farlı konfigürasyonlar ve farklı seçeneklerin masaya yatırıldığını söyledi. Koreli şirketi düşündüren kısmının, maliyet tarafı olduğunu öğrendik.

Essentia için harekete geçilse de üretimde aracın çok maliyetli olacağı konuşuluyor.

Özel olarak yapılacak karbon monokok kasaya sahip olacak Essentia, sağlamlık ve hafiflikle çıkışını yapacak. Bir versiyonu olmaması yönünde karar alınarak, tek bir motor ve gövde tipi düşünülüyor.

Herkesin yönünü çevirdiği elektrikli araç kavramlarının göz ardı edilemeyeceğini düşünen şirket patronu, işi hızlandırmak istiyor.

Genesis yeni araç kavramına sadece Essentia ile girmeyecek.

Fitzgerald’in asıl hedefi bu sene tanıtılan Mint Concept. Gelecek için hayata geçirilmesi gereken bir proje olduğunu düşünen yönetici, küçük hatchback alanında elektrikli alt yapısıyla sonu başarılı olacak bir rol almak istiyor.

Mint gerçekten yapısal olarak ilginç bir otomobil. Oval iki kişilik spor aracın arka kısma ulaşılması adına yapılan makas tipi kapıları asıl akılda kalan kısmı oldu. Tarz ve sevilecek bir tasarıma sahip olan Mint’in tek şarjla da 322 km mesafeyi gidebileceği aktarılmıştı.

Genesis modellerinden bahsetmişken farklı bir projesi olan GV80 SUV’dan söz edelim. Koreli şirket ilk premium SUV aracını üretme kararı almıştı. GV80 konseptin üretim versiyonu için hazırlıklar yapılıyor ve 4×4’ün gelecek yılın başında Amerika’da başlatılması bekleniyor.

2021 yılına gelindiğinden ise planlarda GV70 SUV olduğunu öğrendik. Alanda başarının yakalayacaklarını garanti olarak gören Genesis, GV80’den daha küçük yapıda ikinci aracına çalışmalar yapacak. Marka hakkında verebileceğimiz ayrıntılar bunlar. Açıkçası son yılların en atak şirketlerinden olan Hyundai’nin alt markasının piyasaya hayran kalacağımız araçlar çıkarmasını bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum