Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Genesis Digital Assets, 20 Bin Yeni Madencilik Cihazı Satın Aldı

İzlanda merkezli madencilik şirketi yatırımlarını sürdürüyor. Firma 20 bin cihaz satın aldı. Detaylar haberde...
Genesis Digital Assets, 20 Bin Yeni Madencilik Cihazı Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

İzlanda merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, Canaan Creative’den 20.000 adet madencilik cihazı satın aldığını açıkladı. Şirket açıklamasında bu alıma ek olarak, Canaan tarafından 180.000 adede kadar yeni madencilik ekipmanı satın alma seçeneği verildiğini belirtti.

Bu şimdiye kadar tek bir siparişte satın alınan bilinen en büyük madencilik alımı olacaktır. Yeni anlaşma, Genesis Digital Assets’in Nisan ayında Canaan ile satın aldığı 93 milyon dolarlık bir siparişi takip ediyor.

Taraflar, yeni alınan makinelerin modelini veya anlaşmadaki dolar miktarını açıklamadı. Genesis Digital Assets’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov, yeni siparişlerin firmanın yenilenebilir enerji kullanarak Kuzey Amerika ve diğer kuzey ülkelerindeki genişlemesinin bir parçası olduğunu söyledi.

Şirket 2023’ün sonuna kadar kapasitesini 1,4 gigawatt’a çıkarmayı hedefliyor. Bitcoin madencilik firması, Ağustos ayı itibariyle madencilik kapasitesinin 3,1 exahash hesaplama gücüyle 170 megavatın üzerinde olduğunu belirtiyor.

Genesis Digital Assets, Marco Streng ve Marco Krohn tarafından 2013 yılında İzlanda’da bulut madenciliği üzerinde kuruldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu