Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tesla Cybertruck Tanıtımı Ardından General Motors 2021’de EV Kamyonetin Sözünü Verdi!

General Motors, Tesla'nın da kamyonetini tanıtması ardından kesin olarak elektrik enerjisinden yararlanacak bir pick-upın üretileceği söyledi!
Tesla Cybertruck Tanıtımı Ardından General Motors 2021’de EV Kamyonetin Sözünü Verdi!

Elon Musk, Kasım ayında kamyonet modelinin tanıtımının olacağını söylemişti ve söz verdiği gibi bir çelik yığını gibi duran Cybertruck’ın tanıtımı yapmıştı. Tesla, Rivian gibi en dişli rakiplerinin bir adım önüne geçirecek yeni model özelliklerinden söz etmişti. Bir tek adımlarını sağlam atan şirketler yukarıda bahsettiklerimiz değil!

Elektrikli kamyonetlerin büyük pazarında en çok söz sahibi olanlardan General Motors, 2021 yılında sıfır emisyonlu bir kamyoneti kesin olarak üreteceklerini açıkladı! GM CEO’su Mary Barra‘nın Ocak ayında açıkladığı planlarını şimdi biraz daha hızlandırılmış. İşte detaylar;

Şirket, başta sıcak yaklaşmadığı EV pick-up için normalden daha hızlı üretim hazırlığına giriyor.

İşleyiş sürecini değiştiren GM, bir süredir üzerinde olan sorunları bu şekilde atmak istiyor. Girişimin en büyük nedenlerinden birisi kapanmak üzere olan Detroit/Hamtramck montaj fabrikası. Fabrikayı bir yerden hatırlıyor olabilirsiniz. Hummer markasının yeniden başlatma kararı sonrası, modellerin elektrikli aktarım organlarıyla birlikte Hamtramck montaj tesisinde üretime alınacağı açıklanmıştı.

Mimarinin elektrikli araç imalatı düzenine getirilmesi sonrasında farklı modeller bantlardan indirilecek. Şirket CEO’su Mary Barra, çok fazla bir açıklama yapmasa da BET-Battery EV Truck olarak nitelendirdiği aracına “çok heyecanlı olacak” diyerek de herkesin merakını artırdı.

2023 yılında başlatılacak 20 EV üreticisinden biri olacağını söyleyen Barra, müşterilerin Bolt ve Volt gibi araçlarla yapılan uzun elektrifikasyon geçmişinden faydanalanacaklarını söyledi.

Anlaşılan o ki Hummer’ın aktarım organları GM tarafından tedarik edilerek, ortak platformda en teknolojik SUV ve kamyonetlerin çıkarılacak. General Motors çatısı altındaki çoğu markanın elektrikli araçlar üzerine bir çalışması var.

Yakın zamanda yaptığımız bir haberde GM’nin kuracağı elektrikli araç platformundan ilk olarak Cadillac modellerinin yararlanacağından söz etmiştik. GM’nin farklı modeller üzerinde geliştirdiği elektrik enerjisinin, daha üst sınıfların da yararlandırılması ve Hummer’ın da platformda olması, Amerikalı grubun gelecekteki ürün ve satışlarında istediğini almasını sağlayacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum