Yatırım yapmaya başla!

General Motors 1 Milyon Aracı için Geri Çağırma Planı Yapıyor!

Amerikalı otomobil üreticisi General Motors'un çoğu 4x4 olan araçlarıyla başı dertte...
General Motors 1 Milyon Aracı için Geri Çağırma Planı Yapıyor!

Yine bir otomobil dünyasında çıkan bir hatalı üretimle karşı karşıyayız. Kimisi bunu ufak sıyrıklarla atlatırken kimisini de ticari anlamda içinden çıkamayacağı sonlarla karşılaşabiliyor. Seri üretimlerde firmaları en çok zorlayan şeylerden birisi de farkında olmadığı hatalar! Veya daha korkuncu ise tedarikçisinin “kar etme” amaçlı düşündüğü, anlaşma dışı kalitede gönderdiği parçalar.

General Motors’un da bu aralar başı biraz ağrıyacak. Amerikan Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi‘nden gelen duyuru ile birçok aracın direksiyon sisteminde hata tespit edildi. Basit olmayan bu durum sonunda insanların ölebileceği söylendi. İşte detaylar…

1 Milyondan Fazla Araç Servislere Davet Edilecek!

1 Milyondan Fazla Araç Servislere Davet Edilecek!Milyon adetle telafuz edilen bu gibi haberi en son BMW’de duymuştuk. Klima hatasının yangına sebeb olması nedeniyle 1.4 milyon araç Bavyeralı üretici tarafından geri çağrılmıştı. GM’nin bundan 3 yıl önce ve şimdi ürettiği araçları kapsayan direksiyon hatasında, elektriksel bir sorun olduğu tespit edilmiş.

Direksiyonda aniden elektik akımının durması nedeniyle kontrolün kaybedildiği bildirildi. Böyle bir şeyin olması durumunda sonuçları tahmin etmek zor olmayacaktır. 1 saniyelik dahi olsa araca yön verememek yoldan çıkmamıza, karşı şeritten gelen bir araçla çarpışmaya vb. bir sürü kaza senaryosuna neden olabilir.

Amerikalı şirketten gelen açıklamalara bakılırsa, 2018 Hyundai Santa Fe’de çıkan benzer direksiyon hatasından kimsenin yaralanmadığı ve ölmediği aktarıldı.

Merak edilenlerden birisi de hatalı direksiyonla hangi araçların üretildiği! Sıralayacak olursak; GMC Yukon, Chevrolet Suburban, Chevrolet Silverado, Chevrolet Tahoe ve GMC Sierra‘ların komplesinin servislere gelerek ücretsiz olarak direksiyon sistemlerindeki hatanın giderileceği bildirildi. General Motors tarafından gelecek farklı bir gelişme olursa sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum