Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

General Electric’in Hisseleri Kazanç Tahminlerinin Ardından Düştü

Dünya devi General Electric’in hisseleri, şirketin Perşembe günü açıkladığı tahminlerinin ardından açılış öncesi işlemlerde düştü. Detaylar aşağıda;
General Electric’in Hisseleri Kazanç Tahminlerinin Ardından Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya devi General Electric’in hisseleri, şirketin Perşembe günkü açıklamasının ardından açılış öncesi işlemlerde düştü. Buna göre zor durumda olan şirket 2019 kazancının, GE’nin güç işindeki sorunlar devam ettiği için analistlerin beklentilerini karşılayamamasını beklediğini bildirdi. 2019’da düzeltilmiş kazançlarının hisse başına 50 sent ile 60 sent arasında gerçekleşmesini bekleyen ve bu rakamla Wall Street’in 70 sentlik beklentisinin altında kalan General Electric’in bu görünümü ayrıca dikkat çekti.

Çünkü tahminler, Ekim ayında atanan GE Başkanı ve CEO’su Larry Culp’un liderliği altındaki ilk beklentilerdi. Zira 2017 yılının Ağustos ayından bu yana General Electric’in CEO’su olarak görev yapan John L. Flannery’nin şirketten ayrılması hisseleri yükseltmiş, yerine Danaher’in eski CEO’su Lawrence Culp’un geçmesi yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

Culp, General Electric’in tahmin açıklamasında; “2019’da yapacak işimiz var ancak 2020 ve 2021 performansının kayda değer şekilde daha iyi olmasını bekliyoruz.” dedi.

General Electric CEO 2020 2021 Daha İyi Performans Bekliyor GE’nin hisseleri açılış öncesi işlemlerde Çarşamba gününün 10.02 dolarlık kapanış fiyatından yüzde 4 civarında değer kaybetti. Şirketin enerji işinin mücadeleye devam etmesini bekleyen Culp’un şirketin talihini tersine çevirmeye uğraştığı aktarıldı. Keza CEO, dünya devinin nakit üretimi geliştirmenin yanında maliyetleri düşürmeye de odaklanmış durumda.

Ek olarak GE, Culp’un 3 Mart’ta yatırımcılara söylediklerini de doğrulayarak 2019’de endüstriyel serbest nakit akımının negatif olacağını bildirdi.

General Electric'n Hisseleri Kazanç Tahminlerinin Beklentileri Karşılamamasıyla DüştüGE’nin endüstriyel serbest nakit akımı 2018’de 4.5 milyar dolardı ve bu bir şirketin işletme giderlerini ve sermaye harcamalarını ödedikten sonra kalan ve genellikle verimlilik ölçüsü olarak kullanılan finansal bir terim.

Dolayısıyla, General Electric’in serbest nakit akımı yatırımcılar tarafından izlenen kilit bir ölçüttü. GE, bugün açıkladığı beklentisinde endüstriyel serbest nakit akımının 2020’de pozitif seviyelere çıkmasını beklediğini de belirtti. Öte yandan şirketin borç aşımı da Culp için bir odak noktasıydı. Ve Culp GE Capital’in net gelirinin 2021’e kadar ne kar ne de zarar etmesini hedefliyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu