Paylaşım

Dünyanın Önde Gelen Geliştiricileri AMD Uyumlu Oyunlar Çıkaracak!


 

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen E3 2018 konferansında AMD ile dünyaca ünlü oyun geliştiricileri ile önem arz eden bir iş birliği gerçekleşti.

Bilindiği üzere ekran kartı pazarında AMD ve Nvidia arasında yaşanan rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Intel harici ekran kartı üreteceğini açıklayarak, ilerisi için bu rekabete ortak olacağını açıklamıştı.

Kısa bir süre önce E3 2018 konferansı düzenlenmiş ve önümüzdeki süreçte piyasaya sürülecek olan pek çok oyuna dair tanıtımlar ile karşılaştık. Ancak bu konferansta dünyaca ünlü teknoloji devi AMD’nin, sektörün önde gelen oyun geliştiricileri ile önemli bir iş birliğine imza attığı ortaya çıktı.

Oyunlar AMD Radeon’a Özel Optimize Edilecek

AMD’nin E3 2018’de işbirliği anlaşması yaptığı şirketler arasında Ubisoft, Capcom ve Rebellion gibi dünyaca ünlü oyun geliştiricileri yer alıyor. Gerçekleşen anlaşma kapsamında söz konusu şirketlerin piyasaya sürdüğü oyunlar AMD Radeon serisi ekran kartları ile optimize şekilde çalışabilecek.

Anlaşma yapılan geliştiricilerin başlıca oyunları bu optimizasyon için seçilmiş. İş birliği kapsamında Ubisoft’un The Division 2, Capcom’dan Resident Evil 2 Remake ve Rebellion’dan Strange Brigade gibi oyunlar AMD Radeon serisi ekran kartlarına özel optimize edilecek.

AMD Ekran Kartlarına İlginin Artması Bekleniyor

Ekran kartı üreticilerinin piyasaya sürdüğü güçlü ekran kartlarının satın alma sebepleri arasında başlıcası hiç kuşkusuz oyun oynama isteği geliyor. Üreticiler de satışlarını arttırmak için dünyaca ünlü oyun üreticileri ile anlaşma zeminleri arıyorlar.

AMD’nin son olarak E3 2018’de gerçekleştirdiği iş birliği sonrasında Radeon serisi ekran kartlarına olan ilgide artış yaşanması bekleniyor. Nvidia ile sıkı bir rekabetin içerisinde olan AMD’nin bu iş birliği sonrası satışlarında ne gibi gelişmeler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın