Yatırım yapmaya başla!

Uzmanlar Gelişmekte Olan Pazarlara Dönmek için Erken Olduğunu Söylüyor

Strateji uzmanı, gelişmekte olan ülkelerdeki pazarlardan geri çekilmenin zamanı geldiğini söylüyor. Detaylar şöyle...
Uzmanlar Gelişmekte Olan Pazarlara Dönmek için Erken Olduğunu Söylüyor

ABD ve Türkiye arasındaki sürtüşme ve Türk Merkez bankasının sergilediği tavır bu yaz Türk lirasında keskin bir düşüşe yol açtı. Gelişmekte olan diğer ekonomiler de borçlu olan uluslara zarar vere ABD Doları fiyatlaması ile uğraşıyor. Arjantin’in uluslarası para fonuna yardım çağrısı çıkışı körükledi.

Dolar bu yıl sırasıyla yüzde 57 ve 47 oranında Türk Lirası ve Arjantin pezosu karşısında değer kazandı.

Arjantin Pezosu KayıptaRathbones’un yatırım şirketi sabit gelir başkanı Bryn Jones verdiği bir demeçte, yeniden satınalmaya başlanmak isteniyorsa gelişmekte olan piyasalarda adil seviyelere gelindiğini söyledi.

ABD politikaları göz önüne alındığında, gelişmekte olan piyasalara ilişkin endişeler daha da artıyor. Doların yükselişini sürdürmesi ve ABD ile Çin arasındaki gerginliğin artması bu ekonomiler için sorun yaratıyor.

Ancak Jones tüm bu sıkıntıların para ticareti yaparken fırsatlar yarattığından emin.

Bryn Jones Yatırımlar İçin ErkenJones, EM’de fırsatlar var; şu an hareket edeceğimiz ana yol, dolar cinsinden yüzde 7’lik ortalama verim alabildiğimiz bir sabit para biriminden olabilecektir. Dolar aracılığıyla hareketin en iyi yolunun, kısa vadeli tahviller de dahil olmak üzere, dolar cinsinden olan ve yaklaşık yüzde 8’lik verim sağlayabilen üçüncü parti fonlara yatırım yapmak olduğunu açıkladı. Bununla birlikte açıklamasına gelişmekte olan pazarların seçiminin dikkatle yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Geçen hafta başlarında CNBC’den başka bir analist, gelişmekte olan pazarları yeniden seçmek için “çok erken” olduğunu söyledi.

Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Erken ING döviz stratejisti Viraj Patel Salı günü; hala ihtiyatlı ve sinirli bir risk ortamı ve önümüzdeki birkaç hafta, özellikle ABD ticaret ve dış politikası söz konusu olduğunda, hala geçmemiz gereken birkaç engel var. Sadece Çin değil, aynı zamanda Rusya’nın yaptırımlarının da olduğunu belirtti.

Amerika’nın Çin’e yeni ticaret tarifeleri çekeceğine dair korkuların; gelişmekte olan piyasalar için daha fazla sorun teşkil edebileceği ve genel olarak Çin ekonomisindeki yavaşlamanın diğer küçük ekonomilere de yayılabileceği vurgulandı. Patel kısa vadede gelişmekte olan ülkelerin piyasalarına sıçramak için erken olduğunu belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum