Yatırım yapmaya başla!

Geleceğe Dönüş Serisinin Unutulmaz Zaman Makinesi SahneleriZamanda yolculuk fikri aklımıza geldiğinde hepimizin ilgisini çekmiştir. Bir araca atlayıp 5 yıl sonrasına gidip geleceğimizi görmek isteriz. Ya da tam tersi geçmişe yolculuk edip değiştirmek istediğimiz şeyler olabilir. Bu düşünceyi filme döken Geleceğe Dönüş filminin, hafızalardan silinmeyen zaman makinesi sahnelerini derledik.

90’larda çocukluğunu yaşamış nesil için Geleceğe Dönüş serisi unutulmazlar arasındadır. Tekrar tekrar izlediğimiz, muhteşem film serisinde gerçekleşen zamanda yolculuk hafızalara kazınmıştır. Bu yolculuk esnasında, tasarımıyla otomobil tarihinde kendisine yer etmiş DeLorean izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır.

İlginizi Çekebilir: Geleceğe Dönüş’ün Unutulmaz Otomobili DeLorean’un 20 Özelliği

80’lerin ortasında çekilen ve büyük yankı uyandıran Geleceğe Dönüş filminde Doc. Brown’un, icat ettiği bir otomobil ile yapılan zaman yolculuğunda yaşananlar konu alınıyor. Hem geleceğe hem de geçmişe yolculuk yapılan sahnelerin bulunduğu filmde kullanılan DMC-12, 1982 yılında üretilmiş bir araçtır. Aracın zaman yolculuğunda kullanılması yıllar sonra bile hatırlanacak olmasını sağlamıştır.

Film hafızalardaki yerini korurken, yapılan bir açıklama, DeLoreanDMC 12’nin 30 yıl sonra yeniden hayat bulacağını müjdeledi. 82 yılında kapanan şirketin tekrar faaliyete geçmesiyle beraber, unutulmaz DeLorean’in yeniden hayat bulacağı belirtildi.

Videoda da anlatıldığı üzere Doc. Brown’un müthiş buluşu zaman makinesi, uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Araç, zaman yolculuğu esnasındaki efektleri ve arkasından çıkardığı alev izleriyle zihinlerde yer etmiştir.

Bir sahnede aracın zamanda yolculuk edebilmesi için gerekli olan elektrik enerjisi, düşen yıldırımın araca aktarılması sayesinde sağlanıyor. Yine zaman makinesi sayesinde, o gün o sırada oraya yıldırım düşeceği biliniyor. Filmdeki zaman yolculuğu ile geçmişte vahşi batıya gidebiliyor, gelecekte ise akılların almadığı bir teknolojinin içinde kendinizi bulabiliyorsunuz.

Bir başka sahnede ise vahşi batı döneminde araca gerekli yakıt bulunamadığı için, tren ile arkasından itilerek gerekli hıza ulaşması sağlanıyor. Zaman yolculuğu için yeterli hıza ulaşan DeLorean, asıl dönülmesi gereken zamana dönüyor. Doc. Brown, zaman makinesinin başlarına onlarca iş açmasının ardından DeLorean’in yok edilmesini istemişti. Videonun sonunda efsane DeLorean, trenin altında kalarak paramparça oluyor.

Zamanda yolculuk kavramı ile ilgili tartışmalar günümüzde tazeliğini korumaktadır. Işık hızının üzerine çıkılması, Albert Einstein’in İzafiyet Teorisi, kara delikler, paradokslar derken bilim dünyasında zamanda yolculukla ilgili yeni gelişmelerin sonu gelecek gibi durmuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum