Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Geely Yeni Konsept SUV Aracı Icon’u Tanıttı

Geely, geleceğin konseptini gösterdi. Farklı marka benzerlikleriyle sunduğu Yeni Icon, gayet başarılı gözüküyor!

Konseptlerinde özellikle görsel efektlerini artıran Çinli üretici, son şaheserini dünyaya gösterdi. En azından Geely‘in tasarım kısımlarında çok az da olsa kendinden bir şeyler kattığını hissetmeye başladık. Klonlama olayını burada abartılı hale getiren BAIC oluyor. Dün yayınladığımız BAIC BJ80 6×6’nın Mercedes AMG 6X6’ya olan benzerliği pes dedirtmişti. Geely’e döndüğümüzde yeni yapısının göz alıcı ve sonsuz çizgiler anlayışında olduğu, yine de premium markalardan izler taşıdığını görüyoruz.

Bu marka araçlarının kurduğumuz ön yargıların dışında üretileceğini düşünüyorum. Sebebine geldiğimiz zaman; Volvo’nun ön planda olarak, sağlamlığın yanında teknolojilerinin Geely araçlarına yüklemesidir.

Bakar bakmaz hangi modeli çağrıştırdığı net bir dille söyleniyor.

Slim farların keskin bakış doğurması, ön camın açılarıyla birlikte Range Rover Evoque’un sesleri duyuluyor.

Fütüristik tamponun üzerindeki kum saati temalı aydınlatmalar birilerine gönderme aracı olarak koyulmuş.

İngiliz şirketin duygusal gidişleri devam ediyor.

Ön tampondan başlatılan siyah parça, çamurluğu dolaşarak arka kısma kadar ilerliyor.

Farklı tavan renk kombini, kamera sistemli dikiz aynalar ve güçlü duruşuyla etkileyici yapısına devam ediyor.

Ön kısım ve profil için İngiltere yolculuğundan sonra uçuş rotası Almanya!

Güzel ürünler çıkartan markaların etinden ve sütünden en iyi şekilde faydalanıyor. Yeni İcon SUV‘un bagaj kapağı, onun üzerine verilen marka ismi ve stop farların biçimine ister Porsche Cayenne isterseniz de Macan diyebilirsiniz.

Geleceğin konseptinin iç kısımları için de kısa süreli Fransa ziyareti olmuş.

Dizaynın ve yerleşimlerinin en başta harika olduğunu söylemek isterim. Kaplamaların deri ve kırçıllı yapıdaki nubuk ile düşülmesi zengin bir görüntü vermiş. Minimalist bir kokpit tasarımı gözükmekte. İki kollu bir direksiyon simidi arkasına yansıtmalı bir gösterge grubu ve orta kısıma tam oturan bilgi ekranı verilmiş.

Krom renkli havalandırma mazgalları altına tarz duran vites kolu ve değişik çalışma örnekleri büyüleyici. Ekstralar arasında telefon şarj platformu, Led ortam aydınlatması ve koltuk arkası eğlence ekranları da olacağı söylendi.

Yeni ikon modelin grafiksel manada bir kusurunu göremedik. Her ne kadar benzetmelerle gidilse de altındaki teknolojinin Volvo’dan geldiğini bilmek güven tazeliyor. Konseptin en başta Volvo’nun yeni SUV’u XC40‘da kullanılan hibrit, sonradan tamamı EV ünitelere geçişleri konuşuluyor. Bekleyelim, görelim!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle