Yatırım yapmaya başla!

Geely Desteğiyle 2019’da Pazara Sunulacak Uçan Araba: Terrafugia TransitionUçan araba teknolojisinin hayatımıza ne zaman geçeceğini merakla beklerken Volvo’nun ana şirketi Geely, yollardan gökyüzüne geçişi sağlayacak ilk adımı attı. Aylardır devam eden söylentiler sonrasında, uçan araba teknolojileri üreten Terrafugia‘yı satın aldı. ABD merkezli şirketi satın almasını takiben 2019 yılında ilk uçan otomobilini pazara sunmaya hazırlanıyor.

Terrafugia’nın Transition isimli girişimi, cadde – yasal uçak tanımı ile tanıtıldı. Ardından 2016 yılında Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından “hafif bir spor uçak” olarak sertifikasını aldı. 1800 kilogram ağırlığındaki bu hibrit araç, bu adımdan sonra geliştirilmeye başlandı.

Saatte 160 kilometre hızla, 640 kilometre yol alabilen Transition, 280 bin dolar değerinde. İki kişinin rahat bir şekilde seyahat edebileceği bu araç, 1 dakikadan daha kısa sürede katlanabilir kanatlara sahip. İlk uçuşunu ise 2009 yılında gerçekleştirdi. Şirketin heyecan yaratan diğer bir uçan arabası TF-X, Transition’a göre tasarım anlamında daha başarılı bir araç olarak görülüyor.

Terrafugia, birkaç ay önce kadrosundaki mühendis sayısını artırmış ve yatırımcıların gözüne girebilmek için çalışmalarını hızlandırmıştır. Sonuç ise Geely ile yapılan anlaşma oldu. Satın almanın ödeme bilgileri açıklanmamasına karşın, oldukça heyecan yaratan bir gelişme olduğu ortada.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum