Yatırım yapmaya başla!

Geely Patronu Li Shufu “Daimler”de Artık Söz Sahibi!

Çin'in maddi gücü en fazla olan firmalardan Geely Cars, Daimler'in ufak bir hissesini inanılmaz bir ücret karşılığı aldı. İşte haberin detayları...
Geely Patronu Li Shufu “Daimler”de Artık Söz Sahibi!

Elektrik tabanlı otomobillerin bu derecede yaygınlaşmalarının ilk sebeblerinden biri ülke kararları. Doğayı koruma ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına da herşey yapılıyor. Haliyle Çin işin içine girince de büyük adımlar burada atılmış oluyor. Arabalarımızın kaputlarının altı artık elektrik teknolojisi ile donatılmış olması, ekonomik açıdan da faydalar sağlıyor.

Çin’in en büyüklerinden Geely, EV araç yatırımlarında durumu lider götürüyor diyebiliriz. Ve bu işe yenilikçi vizyon sahibi Alman Daimler ile gerçekleştiriyor. Adımların bu kadar hızlı atılmasının ilk sebebi Çin hükümetinin firmalar üzerindeki baskıların olduğu söyleniyor. Geely’in sahibi Liely Shufu’da Alman marka ile olan hisse alış verişinin tamamlandığını resmen duyurdu.

Geely – Daimler ittifakının temel nedeni zararsız otomobiller yapabilmek.

Farkındaysanız Çinli firma dünyada söz sahibi olan ve teknolojik Ar-Ge çalışmalarına güvendiği firmalarla iş yapıyor. Mesela Volvo! İsveçli markanın da sahibi aynı kişi.

Hatta geçtiğimiz yıllarda ortaklıklığın içerisinden çıkan merkez marka Lynk & Co 01 ile de ilk otomobillerini üretmişlerdi.

Geely, Daimler’in %9.69’luk dilimi için 9 milyar dolar ücret ödemiş.

Alman marka sözcüsü, “Daimler’in yenilikçi cesareti, stratejisi ve gelecekteki potansiyeline inanan başka bir uzun vadeli yatırımcı olan Li Shufu’dan memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde açıklamda bulundu.

Merak ettiğimiz ve psikolojik açıdan endişe duyulan konu ise; Geely markasının büyük maddi gücüyle birlikte saygın ve kalitesi tartışmasız olan otomobil üreticilerini teker teker satıl alması! Volvo, Polestar, Londra Taksi ve geçen yıl satışı tamamlanan Lotus – Proton’un %49’luk hissesi! Tek umut edilen hiç bir markanın kalitesinin bozulmaması.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum