Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Geçici Vergi Beyanname Süresi Uzatıldı

Geçici vergi ödeme ve beyanname verme süresi 17 Şubat’tan 25 Şubat'a uzatıldı. Açıklama Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan biraz önce geldi.
Geçici Vergi Beyanname Süresi Uzatıldı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan gelen son dakika açıklamasına göre 17 Şubat 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2021 IV. Geçici Vergi Dönemine ait Gelir ve Kurum Geçici Vergi Beyannamelerinin verilme süreleri uzatıldı.

Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan dönem için beyanname verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin 25 Şubat 2022 Cuma günü sonuna kadar uzatıldığı bildirildi.

Söz konusu uzatmanın geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Şubat 2022 günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsayacağı açıklandı.

Karar mali müşavirler ve muhasebeciler tarafından yakından takip edilirken, kur korumalı mevduat hesabı ile kambiyo kârı elden eden şirketlere sağlanan vergi istisnasından faydalanılma açısından da önem teşkil ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu