Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GBP/USD Aralık 2020 Sonrası Düşük Seviyelerinde Tutunuyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bir kişinin Omicron varyantı nedeniyle öldüğünü doğruladı.
GBP/USD Aralık 2020 Sonrası Düşük Seviyelerinde Tutunuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

GBP/USD paritesi, bugün toparlanmaya çalışsa da 1,32 civarında tutunarak Aralık 2020‘den bu yana en düşük seviyesine yakın kaldı. Kasım ayının ortasından bu yana gerileyen majör parite, 10 Aralık seansında 1,3269’da kapanış yaptıktan sonra yeni haftaya 1,3253’le düşük başladı.

Dalgalı performans sergileyen parite, 1,3221’den aldığı destekle yeniden yükselişe yöneldi. Ancak 1,326‘larda dirençle karşılaştı.

TSİ 15.42’de yüzde 0,07 ekside ilerlerken seans aralığı 1,3221 – 1,3264 oldu.
GBP/USD Aralık 2020 Sonrası Zayıf Seviyelerde
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre GBP/USD paritesi haftalık bazda yatay performans sergilerken aylık bazda yüzde 1,2 değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 0,26 artıda durdu.

Omicron varyantının hızla yayılması nedeniyle İngiltere’de COVID-19‘a karşı daha sert kısıtlamaların getirilmesi sterlin üzerindeki baskıları artırdı.

ABD ve İngiltere Merkez Bankası’nın para politikaları arasındaki farklılıklarla zaten baskı altında kalan parite, Omicron kısıtlamalarıyla daha da baskılandı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson Omicron dalgası hakkında uyarıda bulunurken tüm yetişkinlere üçüncü doz aşı sunulacağını açıkladı.

Bununla birlikte edinilen yeni bilgilere göre İngiltere Başbakanı Johnson, ilk hastanın Omicron varyantından öldüğünü doğruladı. Virüsün nüfus içindeki hızlanmasının farkına varılması gerektiğini savunarak; “bu yüzden yapabileceğimiz en iyi şey güçlendiricilerimizi almak” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu