Yatırım yapmaya başla!

60’ların Yeniden Canlandırılan Yıldızı Vaz – 21 Mercedes SLK’nın Replikası Çıktı!

Rus Gaz Auto'nun 62 yıl önce çıkardığı Vaz 21 modeline yapılan imitasyon çalışmaları, Mercedes'in ilk seri SLK'sının üzerine inşa edilmiş.
60’ların Yeniden Canlandırılan Yıldızı Vaz – 21 Mercedes SLK’nın Replikası Çıktı!

Hiçbir şey göründüğü gibi olmayabiliyor! Otomotivciler, daha doğrusu kendi pazarlarına hakim olanlar akıllarından geçen bazı projeleri yaparken en iyilerden yararlanırlar. Bunların yanında birde kendi garajlarında bu işi yapan dönüştürücü insanlar vardır. Rusya’nın en büyük araç üreticilerinden Gorkovsky Automobiljni Zavod (GAZ), 1956 – 1970 yılları arasında 21 adında sedan, wagon, coupe ve cabrio kasa yapısına dayalı model üretimi yapmıştı. Ve 600 bin adetten fazla Sovyet caddelerine indirildi.

Ancak Carcoops, Rusya’ya ait bir web sitesinde gezerken ilginç birşeye rastlamış. Günümüze uyarlanan 21 Cabrio, aslında Mercedes’in ilk jenerasyon SLK modeline dayanıyordu. Söz bırakmayan işçilik seviyesi sayesinde kimse bunun bir Alman olduğunu anlamayacak. Yapan kişinin el becerilerinin iyi olduğunu, saklama işinde usta ve ne yapmak istediğini gerçekten biliyormuş demekten başka birşey diyemiyoruz.

Eski Ford Scorpion yansımalı 21’in klasik görüntüsüne müdahale edilmemiş.

62 yıl sonra neden olmasın düşüncesiyle yapılan girişim, sizde göreceksiniz ki çok iyi sonuçlanmış. Replika araç, SLK’nın 230 versiyonuna dayanıyor. Yani görünüşte daha öyle bir şey hissetmedik.

Birleştirmeden önce dış kısımda yapılan krom çerçeveli farlar ve parlaklığı göz alan eski zamanların ızgarası yerleştirilmiş.

SLK’nın karoser parçalarını değiştirip Sovyet aracı için hazırlıklara başlanmış.

Durumu ince noktadan değerlendirdiğimizde Çin malı mantığındaki bu otomobilin parçalarının düzenlemesi ve uydurulma aşaması fevkalade.

SLK’yı her ortamda anlayacağımız faktörlerin hepsi kapatılmış. Kaputun eğimli kısımları VAZ – 21’de düzleştirilmiş.

Biraz çamurluk kemerlerinden sonra, sade orjinal jantlarla beraber açılır tavana geçilmiş.

Profilden bakıldığında bir nebze Mercedes’ten izler var.

Var desekte; belki de olayı bilmemizden kaynaklanıyordur. Yinede yan kısımda tavan açısı, şekli ve bagajın uzanış hallerinden SLK’ya ait olan grafikleri görmek mümkün.

Katlanır tavan yuvası da düz hatlarda ele alınmış.

Klasik yapının bozulmadan gidildiği arka kısımda yer yer krom parçaların ağır duruşu göze çarpıyor. 21’in arka kısım çalışmalarında ısıtmalı farlar ve kırmızı ile detaylandırılan bagaj kapağı var.

“İşte yakaladım” kısmı olan iç mekana geldik.

Orta yaşlı bir otomobil meraklısıysanız, 21’in direksiyondan itibaren orta bölüme olan kısımları sizlere mutlaka bir şeyler uyandıracak.

İç kısım, Mercedes SLK 230‘da nasılsa öylece bırakılmış. Aslında tam olarak bırakılmamış. Kahverengi beyaz karışımı deri koltuklarının Mercedes standartlarında olmadığı için özel uygulama olarak kabul etmemiz gerekir.

Güç ünitesi de Vaz 21’i uçurmaya yeter.

2300 cc hacimli Mercedes motorundan 193 beygir güç ve 280 nm tork alınıyor. 1225 kg’lik SLK’yı 7.6 saniyede hızlandıran ünite aynı şekilde kopyasını da yüksek hızlara çıkarabilecek.

Satışa çıkartılan bu spor cabrio otomobilin görünce içinizi gıdıklayan tarafı, fiyatıyla da cebinizi de gıdıklayaacak. 3 milyon ruble ile satışa çıkartılan SLK alt yapılı VAZ – 21 dolar cinsinden 52.3 bin, Euro cinsinden ise 42.4 bin.

Replika otomobil şu ana Litvanya‘da! İmitasyon SLK’yı almak isterseniz ve öyle bir düşünce içinizden geçtiyse fiyatının normal şartlarda sıfır kilometre iyi derece de SUV veya sedan araç alabilecek kadar değerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum